26. januára 2014

Sagan skončil v deň narodenín druhý na Tour de San Luis

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne skvelé druhé miesto. Jazdec tímu Cannondale, ktorý v nedeľu oslavuje svoje ...

peter sagan SAN LUIS 26. januára  - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne skvelé druhé miesto.

Jazdec tímu Cannondale, ktorý v nedeľu oslavuje svoje 24. narodeniny, prehral v záverečnom špurte len s Talianom Sachom Modolom z Lampre-Merida.

Tour de San Luis 2014:

1. etapa: Peter Sagan začal sezónu 76. miestom v Argentíne

2. etapa: Peter Sagan skončil v druhej etape na Tour de San Luis 102.

3. etapa: Peter Sagan v šprinterskej koncovke chýbal, finišoval na 91. mieste

4. etapa: Peter Sagan stratil v Argentíne na víťaza takmer dvadsať minút

5. etapa: Peter Sagan skončil desiaty v časovke na Tour de San Luis

6. etapa: Peter Sagan skončil v horskej etape na 62. mieste

Celkovým víťazom podujatia sa stal Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana zo zoskupenia Movistar. Sagan, pre ktorého sú preteky prípravou na sezónu, dosiahol premiérové pódiové umiestnenenie v tomto roku.

Výsledky - cyklistické preteky Tour de San Luis:

7. etapa (San Luis - Terrazas del Portezuelo, 148,1 km): 1. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida 3:13:28 h, 2. 2 Peter Sagan (SR) Cannondale, 3. Maximiliano Ariel Richeze (Arg.) Lampre-Merida, 4. Mauro Abel Richeze (Arg.) Argentína, 5. Jens Keukeleire (Belg.) Orica Greenedge, 6. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek Factory Racing - všetci rovnaký čas ako víťaz

Konečné poradie po záverečnej 7. etape: 1. Nairo Alexander Quintana (Kol.) Movistar 24:48:48 h, 2. Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp +43 s, 3. Sergio Godoy (Arg.) San Luis Somos Todos +2:02 min, 4. Julian David Arredondo Moreno (Kol.) Trek Factory +2:54, 5. Enzo Moyano (Arg.) San Luis Somos Todos +3:04