06. februára 2014

Peter Sagan skončil v druhej etape Dubaj Tour na druhom mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku vo štvrtkovej 2. etape na pretekoch Okolo Dubaja, ktorá merala 122 km a cieľ mala v známej časti Palm Jumeirah.

peter saganDubaj 6. februára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale finišoval v 2. etape na pretekoch Dubaj Tour 2014 na druhom mieste. V záverečnom hromadnom špurte štvrtkovej etapy, ktorá viedla z Dubaja do Palm Jumeirah (122 km), triumfoval Nemec Marcel Kittel zo stajne Giant-Shimano. Na tretej priečke skončil Taylor Phinney z tímu BMC Racing.

"Celý tím odviedol skvelú prácu a vytvoril mi ideálnu pozíciu. Na posledných 500 metrov som už potom musel zabrať, ale rozhodujúci trhák som nasadil asi 200 metrov pred cieľom. Som hrdý na to, ako sme tímovo pracovali. Dnešná etapa bola dosť veterná, takže dúfam, že sa to zlepší v ďalších dňoch," povedal víťaz pre portál cyclingnews.com.

Slovensko má v Ázii štvornásobné súťažné zastúpenie. Peter Velits obsadil v druhej etape 37. miesto, jeho brat Martin finišoval na 45. pozícii a Juraja Sagana klasifikovali na 72. poste.