07. februára 2014

Sagan v Dubaji v tretej etape skončil tretí, forma mu začína gradovať

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil v 3. etape na pretekoch Dubaj Tour 2014, ktorá viedla z Dubaja do Hatty a merala 162 km, tretie miesto. V záverečnom šprinte ...

Peter Sagan Foto: TASR/AP

Dubaj 7. februára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil v 3. etape na pretekoch Dubaj Tour 2014, ktorá viedla z Dubaja do Hatty a merala 162 km, tretie miesto. V záverečnom šprinte triumfoval rovnako ako vo štvrtkovej 2. etape Nemec Marcel Kittel zo stajne Giant-Shimano. Druhé miesto si tesne pred Saganom vybojoval Španiel Juan Jose Lobato del Valle z tímu Euskaltel-Euskadi.

"Som veľmi rád, že som mal presne toľko síl, aby som prešiel tie kopce. Záverečný šprint bol náročný, veď tam boli Lobato so Saganom, ale moji spolujazdci z tímu má výborne kryli pred vetrom a pomohli mi tak k dobrej pozícii," povedal v cieli Kittel pre Eurosport.

V celkovej klasifikácii stále vedie víťaz úvodnej časovky Američan Taylor Phinney. Saganovi patrí so stratou 28 sekúnd šieste miesto, prvú desiatku priebežného poradia uzatvára ďalší slovenský reprezentant Peter Velits z tímu Omega Pharma-Quick Step (+38 s). V sobotu je na programe záverečná etapa, ktorá vedie z Dubaja do strediska Burj-Chalifa a meria 123 km.

3. etapa Dubaj Tour Foto: Peter Sagan/Facebook

Umiestnenie v 3. etape

1. Marcel Kittel (Nem./Giant-Shimano) 3:47:52 h, 2. Juan Jose Lobato del Valle (Šp./Euskaltel-Euskadi), 3. Peter Sagan (SR/Cannondale) - všetci čas ako víťaz

Celková klasifikácia:

1. Taylor Phinney (USA/BMC) 6:50:24 h,... 6. Peter Sagan (SR/Cannondale) +28, 10. Peter Velits (SR/BMC) +38