Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. marca 2021

Z vládnej koalície vystúpil ďalší poslanec strany Za ľudí, Slovensko vstúpilo do siene hanbyPoslanec Tomáš Valášek (Za ľudí) vystúpil z vládnej koalície a vzdal sa aj postu ...Zdieľať
bp_9975 676x451 1.3.2021  - Poslanec Tomáš Valášek (Za ľudí) vystúpil z vládnej koalície a vzdal sa aj postu predsedu Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

Tajné lety a neoverené vakcínySvoje rozhodnutie odôvodňuje aj nákupom ruskej vakcíny Sputnik V, ktorá nie je registrovaná Európskou agentúrou pre lieky. O nákupe vakcíny informoval premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽaNO).

Tajné vojenské lety. Neoverené ruské vakcíny. Záhadný sprostredkovateľ blízky Vladimírovi Putinovi. Sem sa dopracoval predseda vlády Slovenskej republiky rok po voľbách. Tie viedli k vzniku vlády, ktorá mala po rokoch Ficovho a Dankovho koketovania s extrémami európskej politiky navrátiť túto krajinu medzi normálne, rešpektované krajiny Západu,“ napísal Valášek.

Slovensko a Maďarsko v sieni hanby


Poslanec vysvetľuje, že už dlhšie má „zásadný problém“ s tým, ako bojuje Slovensko s pandémiou koronavírusu. „Ľudia umierajú a strácajú dôveru, že vláda vie, čo robí, a že ich vie vyviesť z tejto krízy. Preto som otvorene povedal, že minister zdravotníctva by mal odísť a jeho miesto by mal prebrať profesionál,“ pokračoval s tým, že namiesto vyvodenia zodpovednosti a nápravy sa premiér uprel na zháňanie neoverenej ruskej vakcíny. Tento krok nazval Valášek „pľuvancom“ európskym partnerom Slovenska.

Veď Igor Matovič nie je jediný, komu napadlo vykryť nedostatky vakcín Sputnikom. Ale normálne krajiny ako Nemecko či Rakúsko sa z úcty k zdraviu vlastných občanov a spoločnej európskej dohode rozhodli neurobiť tak bez súhlasu Európskej liekovej agentúry. Nie preto, že si myslia, že vakcína je, alebo nie je bezpečná – ale preto, lebo my dnes nevieme, či je. Iba Maďarsko, a teraz aj Slovensko, vstúpili do tejto siene hanby,“ dodal.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Z vládnej koalície vystúpil ďalší poslanec strany Za ľudí, Slovensko vstúpilo do siene hanby © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V. V prvej várke dnes prišlo na Slovensko 200-tisíc vakcín (1. 3. 2021)
 Ministerka Remišová apeluje na odborníkov, očkovaciu stratégiu je potrebné zmeniť (1. 3. 2021)
 Z Ruska sa vracia slovenské vojenské lietadlo, podľa Danka vraj dovezie vakcínu Sputnik V (1. 3. 2021)
 Zaočkovať sa proti ochoreniu COVID-19 môžu už aj taxikári, predavači alebo vodiči MHD (27. 2. 2021)
 Vakcína Johnson & Johnson môže znížiť prenos koronavírusu. Ako sú na tom ostatné očkovacie látky? (26. 2. 2021)
 Igor Matovič potvrdil, že Slovensko rokuje s krajinami EÚ o zapožičaní vakcín (25. 2. 2021)
 Rozsiahla štúdia potvrdila 94-percentnú účinnosť vakcíny Pfizer (25. 2. 2021)
 Vakcínou Sputnik V by sa na Slovensku mohlo očkovať v rámci testovania (24. 2. 2021)
 Dve dávky vakcíny Pfizer chránia pred covidom na 95,8 percenta (21. 2. 2021)
 Kotleba sa nedá očkovať ani ruskou vakcínou Sputnik V: Nevieme, aké majú dlhodobé nežiadúce účinky (20. 2. 2021)nasledujúci článok >>
Slováci potrebujú na vstup do Česka PCR test, povinná je aj domáca karanténa
<< predchádzajúci článok
Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V. V prvej várke dnes prišlo na Slovensko 200-tisíc vakcín

Z vládnej koalície vystúpil ďalší poslanec strany Za ľudí, Slovensko vstúpilo do siene hanby - diskusné fórum čitateľov