Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. marca 2018

Zeman zložil prezidentský sľub a v prejave zaútočil na médiá a niektorých novinárovČeskému prezidentovi Milošovi Zemanovi sa začína druhé päťročné funkčné obdobie. Na Pražskom hrade zložil vo štvrtok ústavou predpísaný sľub. V prejave potom zaútočil na verejnoprávnu Českú ...Zdieľať
a eska prezident miloa zeman 676x451 PRAHA 8. marca  - Českému prezidentovi Milošovi Zemanovi sa začína druhé päťročné funkčné obdobie. Na Pražskom hrade zložil vo štvrtok ústavou predpísaný sľub. V prejave potom zaútočil na verejnoprávnu Českú televíziu i niektorých ďalších novinárov. Na protest priamo počas Zemanovho prejavu odišli politici TOP 09 či poslankyňa ODS Miroslava Němcová.

 

 

Útok na médiáZeman vyčítal verejnoprávnej televízii údajnú náklonnosť k opozičnej strane TOP 09 a na mušku si vzal aj novinárov z niektorých ďalších súkromných médií, a to týždenník Respekt, Hospodářské noviny a server Aktuálně.cz. To je pritom len ďalšie pokračovanie dlhodobo zlého vzťahu Miloša Zemana k novinárom."Útok na nás ako stranu sa dá prežiť, ale útok na nezávislé médiá je za hranou. Preto sme odišli,“ vysvetlil pre iDNES.cz odchod politikov poslanec TOP 09 Dominik Feri.

 

 

Občania sú preňho dôležití


Zeman v prejave tiež rekapituloval svoju prácu v prvom volebnom období.

„Prezident by nemal byť uzavretý za múrmi Pražského hradu,“ povedal. Okrem formálnych právomocí, ktoré musí prezident plniť, ako napríklad menovanie ústavných sudcov, je pre neho kľúčové stretávanie sa s občanmi. „Bez kontaktu s občanmi nie je prezident plnohodnotný,“ zdôraznil Zeman.Doterajšie pôsobenie Zemana vo funkcii hlavy štátu zhodnotil ešte pred inauguráciou aj premiér v demisii Andrej Babiš. „Hodnotenie pánovi prezidentovi dali občania. Prezident je volený priamou voľbou, bol zvolený a mne ani neprislúcha, aby som to komentoval. Pokiaľ hovoríme áno, sme slobodná krajina, máme demokraciu, tak skutoční demokrati by mali akceptovať ten výsledok priamej voľby prezidenta,“ uviedol Babiš.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zeman zložil prezidentský sľub a v prejave zaútočil na médiá a niektorých novinárov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 VOĽBY V ČR: Drahoš očakáva podporu od neúspešných kandidátov (13. 1. 2018)
 CHMELÁR a HRABKO: Zeman to hrá na prvé volebné kolo, budú ale dve (13. 1. 2018)
 Zeman poďakoval voličom za podporu a zagratuloval Jiřímu Drahošovi (13. 1. 2018)
 Prvé výsledky: Víťazom prvého kola českých volieb sa stal Miloš Zeman (13. 1. 2018)
 Prezidentské voľby v Česku pokračujú v sobotu ráno (13. 1. 2018)
 Na Zemana sa vo volebnej miestnosti vrhla polonahá aktivistka (12. 1. 2018)
 Český premiér považuje Zemanovu reakciu na veľvyslanca za neadekvátnu (6. 4. 2015)
 Rusko: Za konfliktom Zeman-Schapiro sú obavy USA z plánov voči Moskve (6. 4. 2015)
 Video: Českí vtipkári sa bavia na Zemanov účet (28. 1. 2013)
 Kateřina Zemanová: Otec by nekomentoval voľby na Slovensku (28. 1. 2013)nasledujúci článok >>
KC Detva ide dokumentovať kroje, architektúru a sakrálne pamiatky
<< predchádzajúci článok
J.Kollár: Európski odborári majú obavy zo sociálnych dopadov brexitu