Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. februára 2021

Zemanová: Sulík myslel svoju ponuku na prevzatie postu ministra zdravotníctva vážneMinister hospodárstva Richard Sulík (SaS) myslel ponuku na prevzatieZdieľať
51 676x451 27.2.2021 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) myslel ponuku na prevzatie Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR) vážne. V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedala predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová.

Sulík by to zvládol


Fungovanie rezortu zdravotníctva podľa nej v súčasnej pandemickej situácii zlyháva a rezort zdravotníctva potrebuje schopného manažéra.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) má podľa Zemanovej ťažkú pozíciu, v rámci ktorej sa snaží. Ako však dodala, Richard Sulík by podľa nej situáciu zvládol.

Tomáš neverí


Podpredseda strany Hlas - Sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš podľa vlastných slov neverí, že Sulíkova ponuka bola myslená vážne.

Podľa Tomáša by v prípade, že svoju ponuku myslí vážne, Sulík ponúkol hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zámenu rezortov, pri ktorej by rezort hospodárstva SaS prenechala nominantovi hnutia OĽaNO.

Tomáš dodal, že ak šéf rezortu hospodárstva nechce byť spoluzodpovedný za súčasnú situáciu, mal by z vlády odísť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zemanová: Sulík myslel svoju ponuku na prevzatie postu ministra zdravotníctva vážne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomáš považuje zaradenie ľudí nad 65 rokov do ôsmej fázy očkovania proti COVID-19 za nepochopiteľné
<< predchádzajúci článok
A. Zemanová: Zákaz nočného vychádzania je kľúčové opatrenie

Zemanová: Sulík myslel svoju ponuku na prevzatie postu ministra zdravotníctva vážne - diskusné fórum čitateľov