15. mája 2022

Američania na MS vo Fínsku otočili stav po predĺžení a triumfovali nad Rakúšanmi, Čechov zdolali Švédi

Tretí hrací deň na MS 2022 vo Fínsku priniesol hneď dve prekvapenia na úkor papierových favoritov, obe sa zrodili v B-skupine v Tampere. Veľká Británia v tretej tretine dopoludňajšieho stretnutia proti Nórsku ...

finland_hockey_worlds_48496 50c6f2e4de554fb485c8d8f3c535cee6 676x475 15.5.2022  - Tretí hrací deň na MS 2022 vo Fínsku priniesol hneď dve prekvapenia na úkor papierových favoritov, obe sa zrodili v B-skupine v Tampere. Veľká Británia v tretej tretine dopoludňajšieho stretnutia proti Nórsku zmazala stratu 0:3 a pripísala si prvý bod na turnaji, keď prehrala 3:4 až po samostatných nájazdoch.

Zaváhali aj Američania, ktorí popoludní dokonca prehrávali v zápase proti Rakúšanom 0:2. Dokázali však otočiť stav a zvíťazili 3:2 po predĺžení. Vo večernom šlágri Švédi zdolali Čechov 5:3. Bez bodu je v skupine už iba Lotyšsko.

Francúzi sa natrápili na prvé víťazstvo

V helsinskej A-skupine potvrdili úlohu favorita obhajcovia titulu z Kanady, ktorí si po Nemcoch poradili aj s Talianmi. Prehrávali síce 0:1, ale napokon zdolali outsidera skupiny vysoko 6:1. Francúzi sa popoludní natrápili na prvé víťazstvo na turnaji v dueli proti Kazachom, po prvej tretine s nimi prehrávali 0:1.

V druhej časti hry však zvrátili výsledok a triumfovali 2:1. Švajčiarsko večer zvíťazilo nad Dánskom prekvapivo hladko 6:0, vďaka čomu sa dostalo na prvé miesto v tabuľke skupiny o skóre pred Kanadu.

Slováci mali voľno

Slovenská hokejová reprezentácia mala v nedeľu voľný deň. Tretí zápas na šampionáte odohrá v pondelok o 15.20 proti úradujúcim majstrom sveta.

Po triumfe nad Francúzskom a prehre s Nemeckom jej momentálne patrí v tabuľke A-skupiny nepostupové piate miesto so ziskom troch bodov.

Súhrn nedeľňajších stretnutí na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku:

A-skupina (Helsinki):
Taliansko - Kanada 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Francúzsko - Kazachstan 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Dánsko - Švajčiarsko 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
B-skupina (Tampere):
Nórsko - Veľká Británia 4:3 SN (1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 1:0)
Rakúsko - USA 2:3 PP (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)
Česko - Švédsko 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Pondelňajší program:

A-skupina (Helsinki): Slovensko - Kanada (15.20), Francúzsko - Nemecko (19.20)
B-skupina (Tampere): Lotyšsko - Nórsko (15.20), Fínsko - USA (19.20)

Zdroj: Webnoviny.sk - Američania na MS vo Fínsku otočili stav po predĺžení a triumfovali nad Rakúšanmi, Čechov zdolali Švédi © SITA Všetky práva vyhradené.