Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2021

Arcibiskup Babjak mal pozitívny test na koronavírus, v Prešove celebroval omšu s pápežom FrantiškomGréckokatolícky arcibiskup Ján Babjak, ktorý v utorok 14. septembra spoločne s pápežom ...Zdieľať
vz6_7763 676x428 20.9.2021  - Gréckokatolícky arcibiskup Ján Babjak, ktorý v utorok 14. septembra spoločne s pápežom Františkom celebroval v Prešove Svätú liturgiu Jána Zlatoústeho, bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Agentúre SITA to potvrdil hovorca Prešovskej gréckokatolíckej erchieparchie Michal Pavlišinovič.

Ľahký priebeh a príznakyAko uviedol, vladyka Babjak absolvoval test v sobotu 18. septembra po tom, čo sa v piatok uňho začali prejavovať príznaky prechladnutia. „Arcibiskup Babjak je v karanténe. Je plne zaočkovaný a má ľahký priebeh a príznaky ochorenia,“ skonštatoval Pavlišinovič.Vo štvrtok sa metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Ján Babjak dozvedel informáciu o pozitívnom testovaní gréckeho arcibiskupa, s ktorým bol od 4. do 8. septembra na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti a následne sa grécky arcibiskup zúčastnil s pápežom Františkom aj návštevy na Slovensku.

Zaočkovaní do karantény nemusia


Po zistení pozitívneho testu Babjaka gréckokatolícke arcibiskupstvo podľa Pavlišinoviča upozornilo výkonného sekretára Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorý následne upovedomil všetkých hostí tvoriacich skupinu pozvanú KBS. Ísť by malo o zhruba 35-člennú skupinu.

„Nie všetci boli v úzkom kontakte s našim vladykom. Boli ale vyzvaní, aby tiež zvážili PCR test na prítomnosť ochorenia COVID-19. Takisto by ho mali preventívne vykonať všetci, ktorí mali s vladykom úzky kontakt,“ dodal hovorca.

Predstavitelia prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupstva v tejto súvislosti kontaktovali aj regionálny úrad verejného zdravotníctva. „Dostali sme informáciu, že ak sme zaočkovaní, karanténa nie je potrebná,“ uviedol pre agentúru SITA Pavlišinovič.


Zdroj: Webnoviny.sk - Arcibiskup Babjak mal pozitívny test na koronavírus, v Prešove celebroval omšu s pápežom Františkom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Od pondelka máme na Slovensku štyri bordové okresy, počet červených sa zvýšil na 27 a zelené ostali len štyri (20. 9. 2021)
 Pribudlo 742 ľudí s pozitívnym PCR testom z celkových 6785 otestovaných (19. 9. 2021)
 Koronavírus: Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 902 nových prípadov koronavírusu (17. 9. 2021)
 Tisícky nezaočkovaných francúzskych zdravotníkov dočasne prepustili (17. 9. 2021)
 Taliansko schválilo povinné covid pasy na všetkých pracoviskách (17. 9. 2021)
 Núdzový stav sa na Slovensku zatiaľ vyhlasovať nebude, Lengvarský ho však do budúcna nevylúčil (16. 9. 2021)
 COVID automat sa zmení, po novom sa budú môcť susedné okresy líšiť aj o dve farby (16. 9. 2021)
 Od pondelka budú na Slovensku štyri bordové okresy, počet červených sa zvýšil na 27 a zelené ostanú len štyri (16. 9. 2021)
 Polícia bude opäť náhodne kontrolovať hranice, vláda chce zabrániť šíreniu koronavírusu (16. 9. 2021)
 Koronavírus: Z celkovo 4067 PCR testov bolo 370 pozitívnych (pozit. 9,09 %). (16. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Kollár sa už tešil na nových členov poslaneckého klubu, Podmanický ho však schladil
<< predchádzajúci článok
Heger si vie predstaviť vládu bez Sme rodina s podpororou nezaradených poslancov