Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. januára 2021

Blaha a Chmelár na policajnej akadémii skončili, „vyhadzov“ spájajú s ich kritikou Matovičovej vládyAkadémia Policajného zboru v Bratislave nepredĺžila úväzky pedagógov pre opozičného poslancaZdieľať
Blaha a Chmelár

19.1.2021  - Akadémia Policajného zboru v Bratislave nepredĺžila úväzky pedagógov pre opozičného poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) a analytika a bývalého prezidentského kandidáta Eduarda Chmelára. Obaja o tom informovali na sociálnej sieti.

 

Kritika voči súčasnej vláde


Podľa Chmelára oficiálne zdôvodnenie tohto kroku hovorí, že treba šetriť kvôli pandémii. On však túto situáciu spája s faktom, že sa kriticky stavia voči súčasnej vláde.

„Z právneho hľadiska je vysoká škola aj v tomto prípade krytá. Veď mi iba ‚prirodzene skončila' zmluva na dobú určitú. Má to len niekoľko háčikov. Zmluvy na dobu určitú majú všetci vysokoškolskí pedagógovia. Prirodzené je tieto zmluvy predlžovať, nie ukončiť bez udania dôvodu,” zdôraznil.

Zároveň uviedol, že pripravuje vedeckú monografiu, ktorá by mala vyjsť budúci mesiac. „V uplynulých dňoch so mnou Akadémia Policajného zboru podpísala zmluvu, hotové sú zaplatené posudky, jazyková korektúra i grafika obálky. Povedzte mi, ktorá vysoká škola by zainvestovala do pedagóga, ktorého chce prepustiť,” povedal.

 

 

Akadémia v rukách ministerstva


Blaha v tejto súvislosti napísal, že akadémia je v rukách ministerstva vnútra a tento rezort je v rukách hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Chmelár a Blaha patria medzi najväčších kritikov OĽaNO a oboch stihne navlas rovnaký osud - nepredĺžia im zmluvy,” napísal s tým, že vláda si vymyslela desaťpercentný paušál, ktorý musí naplniť každé ministerstvo a každá štátna inštitúcia. „Presne toľkoto ľudí musia vyhodiť. Ako prví idú pochopiteľne kritici vlády a nepohodlní úradníci,” vyhlásil.

Zároveň doplnil, že z Akadémie Policajného zboru neodchádza so zlým pocitom. „Mali sme s pani rektorkou, profesorkou Kurilovskou politické nezhody, ale veci sme si urovnali a myslím, že dnes máme korektný vzťah. Nie je to o nej. Neberiem to osobne,” dodal.

Chmelár na akadémii prednášal dejiny štátu a práva a medzinárodnú bezpečnosť. Blaha na škole pôsobil ako externý pedagóg

Agentúra SITA požiadala Ministerstvo vnútra SR o stanovisko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Blaha a Chmelár na policajnej akadémii skončili, „vyhadzov“ spájajú s ich kritikou Matovičovej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Smerák Blaha má koronavírus a tuší, kde sa nakazil (6. 1. 2021)
 Ľuboš Blaha podáva trestné oznámenia na premiéra, ministra obrany a Krúpu (19. 11. 2020)
 Smerák Blaha už nie je stíhaný za extrémizmus, na status poukázala europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová (24. 9. 2020)
 Smerák Blaha čelí obvineniu z trestného činu popierania holokaustu a zločinov politických režimov (14. 7. 2020)
 Pellegrini podľa Blahu nadbieha prezidentke, veľmi nadštandardné vzťahy má aj so Sulíkom a Kollárom (14. 6. 2020)
 V parlamente sa hádali Ľuboš Blaha a Jožo Pročko. Pročko následne Blahu údajne napadol (10. 6. 2020)
 Vládna koalícia vystavila Blahovi ďalšiu stopku, podľa Fica sa bojí inteligentných ľudí (13. 5. 2020)
 Blaha ostáva kandidátom Smeru-SD na post predsedu ľudskoprávneho výboru, koalícia porušila dohodu (27. 3. 2020)
 Žlčová nenávisť Blahovej politiky je podľa Kollára namierená voči každému, kto nevelebí Fica (22. 3. 2020)
 Nomináciou Blahu do čela ľudskoprávneho výboru si robia srandu, obul sa Matovič do smerákov (20. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Trumpova podporovateľka mala počas vzbury v Kapitole ukradnúť laptop Pelosiovej, zadržala ju FBI
<< predchádzajúci článok
Prezidentka Čaputová podpísala pokutovanie zdravotníckych zariadení, ak porušia pravidlá očkovania

Blaha a Chmelár na policajnej akadémii skončili, „vyhadzov“ spájajú s ich kritikou Matovičovej vlády - diskusné fórum čitateľov