Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

12. decembra 2019

Boj proti klimatickej kríze len predstierajú, pustila sa Greta Thunberg do politikovŠvédska ekologická aktivistka Greta Thunberg na klimatickej konferencii v španielskom Madride vyhlásila, že svetoví politici a šéfovia veľkých firiem iba predstierajú, že bojujú proti klimatickým ...Zdieľať
greta thunberg 676x451 12.12.2019 (Webnoviny.sk) - Švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg na klimatickej konferencii v španielskom Madride vyhlásila, že svetoví politici a šéfovia veľkých firiem iba predstierajú, že bojujú proti klimatickým zmenám.


Vyzvala politikov, aby sa prestali stále usilovať o výnimky rôzneho druhu a o hľadanie tých najrôznejších spôsobov, ako sa vyhnúť transformácii svojich ekonomík na bezuhlíkové. Na konferencii vystúpila v deň, keď ju prestížny americký magazín Time vyhlásil za osobnosť roka 2019.

"Naozajstné nebezpečenstvo spočíva v tom, keď politici a šéfovia firiem predstierajú, že sa niečo (v boji proti klimatickej kríze - pozn. SITA) deje, ale pritom v skutočnosti sa nedeje takmer nič, ak nerátame vzletné reči a šikovné PR," vyhlásila v stredu Greta.

"Toto stretnutie by malo byť o hľadaní holistických (zahŕňajúcich všetky súčasti a problémy planéty - pozn. SITA) riešení. Ale namiesto toho to vyzerá, že sa zmenilo na akúsi príležitosť pre jednotlivé krajiny, aby si vyrokovali výnimky a aby nemuseli prijímať náročnejšie kroky," dodala švédska ekologická aktivistka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Boj proti klimatickej kríze len predstierajú, pustila sa Greta Thunberg do politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Greta Thunberg získala titul osobnosť roka 2019 od magazínu Time (11. 12. 2019)
 Thunbergová vyjadrila vďaku za udelenie alternatívnej Nobelovej ceny (5. 12. 2019)
 Greta Thunbergová odmietla cenu za ochranu životného prostredia (30. 10. 2019)
 Greta Thunberg navštívila indiánsku rezerváciu, domorodcov označila za skutočných bojovníkov (9. 10. 2019)nasledujúci článok >>
Brazílska centrálna banka znížila svoju kľúčovú sadzbu na 4,5 %
<< predchádzajúci článok
SPOMAĽ! Na juhu západného a stredného Slovenska hrozí poľadovica