Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. apríla 2021

Bojnický zámok je opäť prístupný verejnostiSlovenské národné múzeum-Múzeum Bojnice opäť otvorilo brány Bojnického zámku pre širokú verejnosť.Zdieľať
Bojnický zámok je opäť prístupný verejnosti

Návštevníci zámku si môžu vybrať z dvoch prehliadkových okruhov. Zámocký prehliadkový okruh približuje návštevníkom bývanie šľachty. Horúcou novinkou okruhu je interaktívna multimediálna projekcia, ktorá prostredníctvom moderných technológií a s využitím archívneho obrazového materiálu približuje dobové obrazy zámku v kontraste
so súčasnosťou. Galerijný okruh návštevníkom prináša to najlepšie zo zbierkového fondu múzea vrátane priestorov Huňadyho sály a zámockej kaplnky. Zaujímavosťou okruhu sú dotykové monitory, ktoré návštevníkom umožnia pozrieť si vybrané zbierkové predmety s využitím moderných technológií.

 

V aktuálnej situácii sú prehliadky bez sprievodcu, návštevníci prechádzajú zámkom za pomoci sprievodných textov. Tie sú k dispozícii v tlačenej alebo elektronickej podobe. Elektronickú verziu si návštevníci môžu stiahnuť do svojho mobilného zariadenia a to prostredníctvom QR kódu alebo priamo z webovej stránky múzea.

 

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu sú návštevníci múzea povinní počas prehliadky zámku strpieť niektoré obmedzenia. Pred vstupom do objektu je potrebné predložiť negatívny test nie starší ako 7 dní. Návštevníci sú zároveň povinní prekryť si ústa
a nos respirátorom.

Múzeum je v súčasnosti otvorené denne okrem pondelka od 10:00 do 15:00.

Foto: SNM Bojnice

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bojnický zámok sa dočasne zahalí do farby krvi (15. 4. 2021)
 Bojnický zámok - Múzeum Bojnice pripravilo pre milovníkov histórie a dávnych príbehov audio nahrávku povesti „Bojnický kastelán“. (7. 4. 2021)
 Múzeum Bojnice sa prostredníctvom modrého osvetlenia Bojnického zámku pripojí k Svetovému dňu povedomia o autizme. (30. 3. 2021)
 Bojnický zámok sa na hodinu ponorí do tmy (24. 3. 2021)
 Staré dvere na Bojnickom zámku odkryli tajomstvo (20. 3. 2021)
 Slovenské národné múzeum vypísalo výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa SNM-Múzea Bojnice. (19. 3. 2021)
 ZOO Bojnice: Dnes uskutočnil transport dvoch sloníc do novopostaveného pavilónu africkej fauny. (foto a video) (9. 12. 2020)
 Na Bojnickom zámku sa začalo tradičné podujatie Vianoce na zámku. (8. 12. 2020)
 Vianoce 2020 na Bojnickom zámku (27. 11. 2020)
 Online noc (múzeí) na Bojnickom zámku (12. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Rusko začalo s výstabou vlastnej vesmírnej stanice
<< predchádzajúci článok
Našli ste na chlebe pleseň? Určite nejedzte ani tie "dobré" časti, môžete skončiť v nemocnici

Bojnický zámok je opäť prístupný verejnosti - diskusné fórum čitateľov