Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. júna 2021

Británia hlási najvyšší počet nakazených od februáraPočet infikovaných v Spojenom kráľovstve aktuálne napriek rozsiahlej zaočkovanosti opäť narastá v súvislosti so šírením tzv. delta variantu koronavírusu.Zdieľať
Británia hlási najvyšší počet nakazených od februára

Británia v stredu hlásila viac ako 9000 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od februára tohto roku. Informovala o tom televízia Sky News s odvolaním sa na údaje britskej vlády.


Počet infikovaných v Spojenom kráľovstve aktuálne napriek rozsiahlej zaočkovanosti opäť narastá v súvislosti so šírením tzv. delta variantu koronavírusu, predtým známeho pod označením indický variant, keďže bol po prvý raz zaznamenaný v Indii. Počet úmrtí sa drží na nízkej úrovni.

Za posledných 24 hodín v Británii pribudlo 9055 potvrdených prípadov nákazy a deväť úmrtí. Počet novoinfikovaných je najvyšší od 25. februára, keď v krajine zaznamenali 9985 nakazených.

Britská vláda s ohľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu tento týždeň rozhodla, že posunie termín plánovaného ďalšieho uvoľnenia protipandemických opatrení v Anglicku o štyri týždne: z 21. júna na 19. júla. Premiér Boris Johnson sa pred poslancami parlamentu odmietol zaručiť, že počas zimy alebo jesene nedôjde k opätovnému sprísneniu reštrikcií.

Prvou dávkou vakcíny proti covidu už bolo v Spojenom kráľovstve zaočkovaných viac ako 42 miliónov ľudí. Obe dávky dostalo už vyše 30 miliónov. Momentálne sa už môžu na očkovanie registrovať mladí ľudia vo veku 21 a 22 rokov.

Variant delta sa už v krajine stal dominantnou mutáciou koronavírusu SARS-CoV-2, keď predstihol aj tzv. britský (alfa) variant. Delta variant už v súčasnosti v Británii predstavuje vyše 90 percent spomedzi nových prípadov nákazy.

Podľa expertov je delta variant zhruba o 60 percent nákazlivejší než britská mutácia a je tiež odolnejší voči existujúcim vakcínam. Ochrana sa pomerne výrazne znižuje v prípade osôb zaočkovaných prvou dávkou vakcíny, po druhej dávke bol zaznamenaný len malý pokles účinnosti.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na kúpalisko už nebudete potrebovať rúško, hygiena ho však odporúča v niektorých prípadoch (16. 6. 2021)
 Dostanú zaočkovaní Slováci odmeny? Vláda rokovala v stredu o hmotnom odmeňovaní (16. 6. 2021)
 Epidemiologická situácia sa na Slovensku opäť zlepšila (16. 6. 2021)
 Cestovateľský semafor sa od 21. júna zmení. Taliansko, Chorvátsko, Česko a ďalších 44 krajín bude mať zelenú farbu (16. 6. 2021)
 Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 21.6. Pribudli zelené okresy (16. 6. 2021)
 Digitálne COVID preukazy sú schválené. Toto leto nám umožnia cestovať bezpečnejšie, tvrdia predstavitelia EÚ (14. 6. 2021)
 Respirátor je povinný už len v piatich okresoch, pribudli aj nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko (14. 6. 2021)
 Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšok (14. 6. 2021)
 Prevádzky v zelených a žltých okresoch už nemajú tak prísne obmedzenia (14. 6. 2021)
 Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo (11. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Nemecko po škandále stiahlo z Litvy celú čatu vojakov
<< predchádzajúci článok
Slováci majú rekordný záujem o expresné vydanie pasu, povzbudilo ich uvoľnenie opatrení pri cestovaní

Británia hlási najvyšší počet nakazených od februára - diskusné fórum čitateľov