Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. augusta 2022

Cirque du Soleil príde do Bratislavy s predstavením Corteo, Benčík opísal jeho najobľúbenejší moment (video)Cirque du Soleil prichádza na Slovensko s predstavením Corteo. Divákom a diváčkam sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Budú si ho môcť pozrieť v ...Zdieľať
bp_2222 676x451 4.8.2022  - Cirque du Soleil prichádza na Slovensko s predstavením Corteo. Divákom a diváčkam sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Budú si ho môcť pozrieť v dňoch 15. až 18. septembra 2022.

Príprava predstavenia trvala tri rokyPredstavenie prinesie cirkusovú atmosféru, divadelné zážitky, ale aj odvážne akrobatické kúsky. Corteo v taliančine znamená poslednú cestu, prípadne pohreb. V tlačových správach to uviedla agentúra Vivien.Najdivadelnejšia a najväčšia cirkusová šou, tak pre agentúru SITA opísal prestavenie Corteo herec Juraj Benčík, ktorý temer dva roky stvárňoval jej hlavnú postavu, klauna Maura.


Predstavenie sa presúvalo 68 kamiónmi a príprava trvala tri roky, čo je podľa Benčíka v Cirque du Soleil bežný čas prípravy predstavenia.

Pohrebný sprievod a rozlúčka


Autorom je divadelník, herec, scenárista i režisér Daniele Finzi Pasca. Corteo je postavené na protirečení toho, ako klaun, zábavná postava, ktorá by mala ľudí rozosmievať, zomiera.

Predstavenie je jeho pohrebným sprievodom i rozlúčkou z jeho priateľmi a je zavŕšené Maurovým odletom do neba na bicykli v sprievode anjelov. Benčík stvárňoval postavu Maura dvadsať mesiacov.

Benčík má v rámci predstavenia mnoho obľúbených momentov, no za najúžasnejší, najdôležitejší a najkrajší moment označuje Maurov odlet, keď sa s ním všetci lúčia a na jednej strane je všetkým ľúto, že to končí, no zároveň sú šťastní, že to s ním mohli zažiť.

„Diváci sa môžu tešiť na fenomenálnu a fascinujúcu oslavu priateľstva, lásky a oslavu najdôležitejšieho kresťanského princípu, že je niečo večné," uzavrel Benčík.
 

Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal
Zdroj: Webnoviny.sk - Cirque du Soleil príde do Bratislavy s predstavením Corteo, Benčík opísal jeho najobľúbenejší moment (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Cirque du Soleil, pre mimoriadny záujem o show Corteo, pridáva ďalšie predstavenie v Bratislave! (14. 6. 2022)
 Cirque du Soleil sa s predstavením Corteo vydali na dobrodružstvo naprieč Európou (24. 5. 2022)
 Cirque du Soleil opäť na Slovensku už v septembri 2022. Prečítajte si, aké dychberúce kúsky v Bratislave, počas show, Corteo predstaví! (10. 2. 2022)
 Video: Na Slovensko mieri Cirque du Soleil s predstavením Corteo (14. 12. 2021)
 Najznámejší cirkus na svete Cirque du Soleil kvôli koronavírusu skrachoval (29. 6. 2020)
 Cirque du Soleil premenia Bratislavu na planétu Pandora (25. 2. 2019)
 Video: Na Slovensko mieri Cirque du Soleil s predstavením TORUK – The First Flight (prvý let), šou inšpirovanou filmom Jamesa Camerona – Avatar (25. 9. 2018)
 Diváci odchádzali z predstavenia Cirque du Soleil ostriekaní olejom, cirkus sa ospravedlňuje (10. 9. 2018)
 Video: Artista Cirque du Soleil zomrel po páde počas šou (19. 3. 2018)
 Syn zakladateľa Cirque du Soleil zomrel na scéne (1. 12. 2016)nasledujúci článok >>
LUCIE BÍLÁ na hradoch
<< predchádzajúci článok
Video: Planéta Praha zoberie divákov na výpravu do mestskej džungle