Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2020

Ďalšie dve osoby sú obvinené v súvislosti s výbuchu plynu v Prešove, hrozí im doživotieV súvislosti s vyšetrovaním decembrového výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v PrešoveZdieľať
presov 5 676x446 22.2.2020  - V súvislosti s vyšetrovaním decembrového výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove obvinila polícia ďalšie dve osoby za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Dvojica bola v piatok 21. februára zadržaná a polícia teraz vykoná úkony trestného konania.


Zároveň krajský policajný vyšetrovateľ na základe doposiaľ vykonaného dokazovania zmenil právnu kvalifikáciu aj voči trom už obvineným a väzobne stíhaným osobám. Krajská polícia v Prešove o tom informovala na svojom facebookovom profile.

Trestné konanie


Ako polícia uvádza, krajský policajný vyšetrovateľ v súčinnosti s kriminalistami, mnohými znalcami a expertmi z rôznych odborných a vedeckých odvetví a disciplín intenzívne dokumentoval a vyhodnocoval jedno z najrozsiahlejších miest trestného činu v histórií slovenskej kriminalistiky.V súčasnosti je vedené trestné konanie v súvislosti s vyšetrovaním obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu voči piatim obvineným, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie.

V súčasnom štádiu nie je možné, z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania, poskytovať akékoľvek ďalšie informácie o prebiehajúcom trestnom stíhaní,“ dodala polícia.

Výbuch plynu


Výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, ku ktorému došlo 6. decembra minulého roku, si vyžiadal sedem potvrdených obetí. Na likvidácii požiaru a evakuácii obyvateľov sa podieľalo 117 hasičov a 50 kusov techniky. Hasičom pri zásahu pomáhali aj záchranári, policajti, vojaci a horskí záchranári.

Poškodený panelák už za pomoci špeciálneho demolačného stroja zbúrali. Mimoriadnu situáciu, vyhlásenú v súvislosti s výbuchom, odvolala primátorka mesta Andrea Turčanová v utorok 18. februára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ďalšie dve osoby sú obvinené v súvislosti s výbuchu plynu v Prešove, hrozí im doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V sutinách bytovky v Prešove sa našli telesné pozostatky (10. 2. 2020)
 Milión eur za odvoz sutín z po výbuchu plynu v bytovke? Mesto Prešov pochybenia odmieta (15. 1. 2020)
 OBRAZOM: Z bytovky poškodenej výbuchom plynu sú už len sutiny (20. 12. 2019)
 BYTOVKU ZNIČENÚ VÝBUCHOM V PREŠOVE ZBÚRAJÚ CELÚ (17. 12. 2019)
 Z. Čaputová: Vlna pomoci po výbuchu je na slovenské pomery nevídaná (16. 12. 2019)
 Slováci pomáhajú: Aj tieto mestá pošlú do Prešova finančné dary (12. 12. 2019)
 Bytový dom po výbuchu plynu v Prešove bude búrať technika z Česka (11. 12. 2019)
 Ľ. Galko a J. Baška sa zhodli, že hasiči v Prešove robili, čo mohli (10. 12. 2019)
 Po výbuchu v bytovke začnú s postupnou demontážou vrchných poschodí (9. 12. 2019)
 Zničená bytovka v Prešove sa môže kedykoľvek zrútiť. Krízový štáb zvažuje, ako postupovať (9. 12. 2019)nasledujúci článok >>
Tragická nehoda v Prešovskom kraji, auto sa po náraze do svahu prevrátilo na strechu
<< predchádzajúci článok
Mužovi hrozí päť rokov za mrežami za vlámanie počas podmienky

Ďalšie dve osoby sú obvinené v súvislosti s výbuchu plynu v Prešove, hrozí im doživotie - diskusné fórum čitateľov