Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2024

Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálomKresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládnych politikov, aby nevyužívali vládny špeciál ako súkromnú letku. Konkrétne má ísť o podpredsedov parlamentuZdieľať
danko 1 676x472 18.6.2024 (SITA.sk) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládnych politikov, aby nevyužívali vládny špeciál ako súkromnú letku. Konkrétne má ísť o podpredsedov parlamentu Andreja Danka a Petra Žigu, ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a ministra práce Erika Tomáša, ktorí podľa hnutia zneužili vládny špeciál na súkromné účely.


Použiť vládny špeciál na odvoz do Nemecka na futbalový zápas Slovenska považuje KDH za papalášizmus najhrubšieho zrna a žiada vládnych predstaviteľov, aby si priznali chybu a všetky náklady v súvislosti s letom do Nemecka uhradili,“ uviedlo v utorok hnutie.

Podobný prípad sa stal v posledný deň roka 2019, keď Peter Pellegrini odletel vládnym špeciálom na vystúpenie slovenského tenoristu s Dráždňanskou operou, vrátil sa na druhý deň.

Náklady, ktoré vznikli leteckému útvaru ministerstva, teda ubytovanie posádky, palivo, letiskové poplatky, ako aj iné, boli vyčíslené na 9 904 eur. Prezident Andrej Kiska v minulosti lietal vládnym špeciálom do Popradu za rodinou.


Zdroj: SITA.sk - Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AquaCity Poprad: 20 rokov zážitkov a 20 rokov zábavy
<< predchádzajúci článok
Nadácia Krištáľové krídlo prispeje na nákup zdravotných pomôcok pre deti v Spišskej Novej Vsi