Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

15. júla 2013

Dobrá kaviareň na Pohode vyzbierala viac ako 21-tisíc eurNávštevníci hudobného festivalu Bažant Pohoda darovali v charitatívnej Dobrej kaviarni 21 240 eur. Návštevou kaviarne podporili desať projektov slovenských neziskoviek, informovala ...Zdieľať
slovenska kava ebenica BRATISLAVA 15. júla - Návštevníci hudobného festivalu Bažant Pohoda darovali v charitatívnej Dobrej kaviarni 21 240 eur.


Návštevou kaviarne podporili desať projektov slovenských neziskoviek.

Nadácia Pontis prišla na festival Bažant Pohoda s charitatívnou kaviarňou štvrtýkrát. Jej výťažok každoročne putuje na vybrané projekty neziskových organizácií zo stránky Dobrakrajina.sk.

Tento rok sa vyzbieraných 21 240 eur rozdá medzi desať z nich. Návštevníci festivalu okrem portálu Dobrakrajina.sk, ktorý má na starosti Nadácia Pontis, podporili aj Depaul Slovensko. Organizácia prevádzkuje nocľahárne a útulok bratislavských bezdomovcov. Za jedno darované euro v nej dokážu zabezpečiť raňajky pre ľudí v núdzi a dôstojné prenocovanie v nocľahárni.

Peniaze poputujú aj pre Stanicu Žilina - Záriečie na vznik návštevníckeho centra pri budúcej kunsthalle, ktorá vznikne premenou Novej synagógy v meste. Liga za ľudské práva zabezpečí cudzincom a utečencom výučbu slovenčiny a rekvalifikačné kurzy. Návštevníci podporili aj projekt House koncerty, ktoré na Slovensku organizuje známy violončelista Jozef Lupták. Snahou združenia Korvengencie je oživovať koncertný a komunitný život na Slovensku a viesť miestnych ľudí k umeniu. Časť výťažku poputuje aj Nadácii Provida, ktorá sa venuje nepočujúcim deťom. Na Slovensku ich je okolo 50-tisíc. Chýba tu moderný slovník posunkov, vysvetľuje Pontis. Stačil by pritom portál, ktorý by posunky vysvetľoval v krátkych videách. Peniaze z Dobrej kaviarne poputujú teda aj na jeho dokončenie.

Odporúčame: 

Video: Bažant Pohoda 2013 - štvrtok 

Video: Bažant Pohoda 2013 - Piatok 

Video: Bažant Pohoda 2013 - sobota 

Pomoc dostane aj autistické centrum Andreas, ktoré sa venuje deťom postihnutým autizmom. Ako nadácie dopĺňa, ich rodičia nepoznajú oddych. Aj preto im chcú poskytnúť príležitosť umiestniť dieťa počas víkendu v centre. Celodenná mzda ošetrovateľa predstavuje 24 eur. Združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi Nezábudka zo Senca zase bude môcť rozvíjať u detí v spolupráci so špeciálnymi pedagógom a umelcami ich pohybové a komunikačné zručnosti. Občianske združenie Fontis bude môcť aj vďaka podpore z Dobrej kaviarne pokračovať v čistení brehov a koryta rieky Žitavy od odpadkov a nečistôt. A napokon dostane časť z výťažku Bratislavské regionálne ochranárske združenie, ktoré sa už roky stará spolu s dobrovoľníkmi o zveľadenie Dunajských lúh a Ostrovných lúčok.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bažant Pohoda 2013 je minulosťou, posledným vrcholom bol Nick Cave (14. 7. 2013)
 Video: Bažant Pohoda 2013 - sobota (14. 7. 2013)
 Video: Bažant Pohoda 2013 - štvrtok (14. 7. 2013)
 Video: Bažant Pohoda 2013 - Piatok (14. 7. 2013)
 Thom Yorke z Atoms for Peace to na Pohode rozbalil (13. 7. 2013)
 Najväčšou hviezdou sobotňajšej Pohody bude Nick Cave (13. 7. 2013)
 Róbert Bezák sa na Pohode rozlúčil so Slovenskom (13. 7. 2013)
 Prvý deň Pohody: Kocáb z Pražského výbeřu vstal z rakvy (12. 7. 2013)
 Festival Pohoda odštartoval, Bažant stage sklamal zvukom (12. 7. 2013)nasledujúci článok >>
Ďalší Star Trek vraj začnú nakrúcať už na budúci rok
<< predchádzajúci článok
Spevák Snow Patrol spolupracoval s One Direction