Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2024

Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der LeyenováPredsedníčka Európskej komisie a hlavná kandidátka Európskej ľudovej strany (EĽS)Zdieľať
ursula von der leyenova 676x451 10.6.2024 (SITA.sk) - Predsedníčka Európskej komisie a hlavná kandidátka Európskej ľudovej strany (EĽS) Ursula von der Leyenová vyhlásila, že jej skupina bude chrániť pred extrémami v Bruseli.


Po zverejnení volebnej prognózy, ktorá naznačila, že konzervatívna EĽS zostane najväčšou frakciou v Európskom parlamente politička uviedla, že skupina vytvorí „Európu, ktorá prináša výsledky, silnú Európu“. Informuje o tom spravodajský portál CNN. „Spolu s ďalšími postavíme baštu proti extrémom zľava aj sprava. Zastavíme ich, to je isté,“ povedala. Ako tiež skonštatovala, bez EĽS nemôže vzniknúť žiadna väčšina. Ľudovci podľa prognózy získajú viac ako 180 kresiel.

Ak by sa volebné predikcie potvrdili, znamenalo by to, že by EĽS v porovnaní s predošlými voľbami veľmi nestratila, napriek tomu, že zjavne výrazne posilnila krajná pravica.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
Zdroj: SITA.sk - Európska ľudová strana postaví v Bruseli baštu proti extrémom, vyhlásila Von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Eurovoľby v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, volebná účasť bola rekordná (10. 6. 2024)
 Stratégia „PS musí poraziť Smer“ vyhodila v eurovoľbách tri demokratické strany, podľa hnutia Slovensko ide o Pyrrhovo víťazstvo (9. 6. 2024)
 Osem zo súčasných slovenských europoslancov končí, nováčikov bude deväť (9. 6. 2024)
 Demokratov mrzí, že zostali tesne pod piatimi percentami a nezískali žiadny mandát. Rozhodnutie voličov však rešpektujú (9. 6. 2024)
 Gašpar: V eurovoľbách zvíťazili národné a konzervatívne sily, do Bruselu smeruje pätica smerákov (9. 6. 2024)
 Hnutie Republika mrzí výhra progresívcov v eurovoľbách, ale za Slovensko budú v Bruseli v menšine (9. 6. 2024)
 Výsledok eurovolieb považuje Blanár za dôsledok silnej antikampane zo strany PS, bola mätúca a vyvolávala strach (9. 6. 2024)
 PS ďakuje za úspech v eurovoľbách. S dôverou voličov naložíme zodpovedne, reaguje Ódor (9. 6. 2024)
 SaS akceptuje výsledky eurovolieb. Sulíka však mrzí, že strane chýbalo len pár hlasov (9. 6. 2024)
 Neoficiálne výsledky eurovoľby 2024: PS pred Smerom a Republikou, SaS a Demokrati na mandát nedosiahnu (9. 6. 2024)nasledujúci článok >>
Eurovoľby v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, volebná účasť bola rekordná
<< predchádzajúci článok
Video: V Justičnom paláci v Bratislave horelo, hlásia zraneného