Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2022

Fico označil Čaputovú za americkú agentku a vraj dostala jasný pokyn z ambasády (video)Prezidentka Zuzana Čaputová zasahuje do petičnej akcie na vypísanie referenda o predčasných voľbách tým, že spochybňuje jednu z dvoch referendových otázok, ktorú ...Zdieľať
bp_3937 676x451 28.6.2022  - Prezidentka Zuzana Čaputová zasahuje do petičnej akcie na vypísanie referenda o predčasných voľbách tým, že spochybňuje jednu z dvoch referendových otázok, ktorú chce dať na posúdenie Ústavnému súdu SR.


Na tlačovej besede to povedal predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Ide o otázku, či občania súhlasia s tým, že vláda má bezodkladne podať demisiu.

Smer-SD navrhoval, aby sa prípadné referendum uskutočnilo 29. októbra, keď budú župné a obecné voľby. Podľa Fica v prípade, že sa hlava štátu obráti s jednou z otázok na ústavný súd, nebude môcť referendum vyhlásiť v rovnakom termíne ako spojené župné a obecné voľby.

Podľa Fica prezidentka dostala jasný pokyn z americkej ambasády, že musí túto vládu držať, koľko sa len dá. Ako dodal, „pani prezidentka je americká agentka", ktorá presadzuje cudzie záujmy. Fico informoval, že strana už v petícii vyzbierala jednu tretinu podpisov potrebných na vyhlásenie referenda. Ústava stanovuje, že platných podpisov musí byť aspoň 350-tisíc.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Fico označil Čaputovú za americkú agentku a vraj dostala jasný pokyn z ambasády (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koaličný politici reagujú na výsledok hlasovania o vzatí Fica do väzby (4. 5. 2022)
 Bittó Cigániková kritizuje Tabák a Hatrákovú za podržanie Fica. Zemanová sa pýta, či má ešte koalícia zmysel (4. 5. 2022)
 Účasť 150 poslancov. To skorumpovaného zločinca stálo veľmi veľa, hovorí Matovič o nesúhlase s väzbou pre Fica (4. 5. 2022)
 POSLANCI NEDALI SÚHLAS SO VZATÍM R. FICA DO VÄZBY. CHÝBALI DVA HLASY (4. 5. 2022)
 Pellegrini: Rokujeme o tom, či vydáme Fica spráchnivenému systému spravodlivosti (3. 5. 2022)
 Fico tvrdí, že predsedníčka imunitného výboru je v konflikte záujmov a navštívil ju Lipšic (29. 4. 2022)
 Pred parlamentom demonštrujú stovky ľudí, obvinenému Ficovi prišli vyjadriť podporu (video) (28. 4. 2022)
 So vzatím Fica do väzby mandátový a imunitný výbor parlamentu súhlasí (27. 4. 2022)
 Na Slovensku podľa Fica pôsobí hydra, čo chce zlikvidovať opozíciu a „doberman“ Mikulec plní príkazy Matoviča (27. 4. 2022)
 Video: Obvinený Robert Fico dnes na polícii odmietol vypovedať (26. 4. 2022)nasledujúci článok >>
Ericsson Mobility Report: V roku 2022 prekoná 5G hranicu miliardy používateľov, v roku 2027 ich bude 4,4 miliardy
<< predchádzajúci článok
Heger a Remišová predstavili Program Slovensko pre nové eurofondy, ktorý nahradí šesť operačných programov (video)