Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. februára 2024

Fico: V Paríži bola čisto bojová atmosféra, nepadlo ani slovo o mieri (video)Podľa vlastných slov vo svojom vystúpení na konferencii zopakoval základné pozície vlády SR.Zdieľať
Fico: V Paríži bola čisto bojová atmosféra, nepadlo ani slovo o mieri (video)

Premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondelok na stretnutí európskych lídrov v Paríži potvrdil postoj vlády SR a koaličných partnerov, že nikdy nebudú súhlasiť s vyslaním slovenských vojakov do vojny na Ukrajine. Premiér o tom informoval na sociálnej sieti.


"Ako sme dnes ráno v Bratislave na viacerých zasadnutiach predpokladali, v Paríži bola čisto bojová atmosféra podporujúca vojnu. Nepadlo ani slovo o mieri, čo ma osobne veľmi mrzí," citoval Fica tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Premiér pred odletom z Paríža uviedol, že stretnutie zorganizované francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom bolo diskrétne, preto sa nemôže vyjadriť k príspevkom jednotlivých účastníkov.

"Môžem potvrdiť, že sú krajiny, ktoré sú pripravené poslať svojich vlastných vojakov na Ukrajinu, sú krajiny, ktoré hovoria, že nikdy, medzi ne patrí aj Slovensko, a sú krajiny, ktoré hovoria, že tento návrh treba zvážiť," povedal Fico.

Podľa vlastných slov vo svojom vystúpení na konferencii zopakoval základné pozície vlády SR. "Naša vláda je mierovo orientovaná, naša vláda odmieta pokračovanie vojny, nebudeme posielať zbrane na Ukrajinu, orientujeme sa len na civilné projekty, a čo je najpodstatnejšie, je zhoda vo vládnej koalícii, že nikdy nebudeme súhlasiť s tým, aby slovenskí vojak išiel na Ukrajinu do tejto vojny," doplnil.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 „Rusko nemôže a nesmie vyhrať túto vojnu,“ uviedol Macron na stretnutí v Paríži a vyzval európskych lídrov na zvýšenie pomoci Ukrajine (26. 2. 2024)
 Pápež František vyzval k vytvoreniu podmienok pre diplomatické riešenie ruskej agresie na Ukrajine. Modlím sa za všetkých, odkázal (26. 2. 2024)
 Ficova vláda sa dohodla, že nikdy nepodá návrh, aby sa v rámci bilaterálnej dohody odsúhlasila prítomnosť slovenských vojakov na Ukrajine (26. 2. 2024)
 Ukrajina si pripomína druhé výročie začiatku invázie, Rusko stále kontroluje štvrtinu územia (24. 2. 2024)
 Skorumpovaní úradníci ukradli 40 miliónov dolárov určených na nákup mínometnej munície pre vojnu s Ruskom (28. 1. 2024)
 Robert Fico ubezpečil ukrajinského premiéra Šmyhaľa, že Slovensko bude naďalej podporovať vstup Ukrajiny do Európskej únie (24. 1. 2024)
 Ukrajina reaguje na Fica: Chceme vytlačiť Rusov, aby netiahli do Košíc (22. 1. 2024)
 Ukrajina je o krok bližšie k členstvu v EÚ, Zelenskyj a Von der Leyen hovorili o odštartovaní vyjednávaní (16. 1. 2024)
 SBU: Ruskí hackeri boli v systéme ukrajinského operátora celé mesiace (5. 1. 2024)
 Zmenila Moskva svoje vojenské ciele na Ukrajine? Putin odpovedal (14. 12. 2023)nasledujúci článok >>
Zvolenčania už môžu spoznať víťazný návrh novej plavárne, umožňuje aj kúpanie vo vonkajších priestoroch (foto)
<< predchádzajúci článok
Padlo ďalších 850 ruských vojakov a zničili sme aj 16 delostreleckých systémov, hlásia Ukrajinci