Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. januára 2023

Katka Koščová a Dano Špiner vyrážajú na svoje MiniaTOURLen spev a akordeón. Klubová atmosféra, dlhoročné priateľstvo a veľa smiechu. Koncerty Katky Koščovej a Dana Špinera sú vždy intímny zážitok.Zdieľať
Katka Koščová a Dano Špiner vyrážajú na svoje MiniaTOUR

Už 17 rokov speváčka Katka Koščová hrá, vystupuje a komponuje s klaviristom a akordeonistom Danielom Špinerom. Vždy spoločne vymýšľali rôzne koncertné zostavy, ansámble a hostí. Teraz dozrel čas na turné, kedy budú na pódiu len oni dvaja. Už onedlho vyrazia na MiniaTOUR s najmenším možným obsadením, najmenším mixážnym pultom, najmenším akordeónom, na blízko, na dotyk, intímne. Séria vyše 20 koncertov začína 30. januára v rodnom Prešove a zoznam dátumov ešte nie je konečný.


Stačia dvaja hudobníci na to, aby svojou tvorbou a charizmou celkom zaplnili javiskový a klubový priestor? Ak má na to niekto tie najlepšie predpoklady, sú to určite Katka Koščová a Daniel Špiner. Spája ich dlhoročné kamarátstvo a veľká zohratosť. Na MiniaTOUR dostanú plný priestor na svoje intímne výpovede a spoločný humor. Na koncertoch Katky a Dana sa veľa smeje, občas aj plače a obzvlášť na tomto turné sa divák stane svedkom a súčasťou niečoho špeciálneho a neopakovateľného.

"Toto je môj najmilovanejší spôsob hrania. Keď sme len my dvaja. Netreba sa sústrediť na žiadne vonkajšie vplyvy, usmerňovať ďalších hudobníkov. Hráme si len slobodne naše pesničky. A táto sloboda je pre mňa veľmi vzácna. Pamätám si ešte časy, keď som sa nevedela postaviť za vlastnú tvorbu, keď som jej nedôverovala. O to viac si užívam to, že absolútne verím tomu, čo spolu s Danom robíme. Akoby som si konečne naplno uvedomila silu toho, čo máme," hovorí Katka Koščová.

Dobrou pozvánkou na blížiace sa MiniaTOUR je záznam živého hrania, ktorý Katka s Danom
zachytili uplynulú jeseň.
Na jeden šup, bez strihov a postprodukcie vznikol viac ako hodinový
playlist pesničiek zo štúdia Melody v Žiline.


Všetky informácie o termínoch, miestach a predpredaji vstupeniek na MiniaTOUR nájdete na oficiálnej stránke Katky Koščovej katkakosc.sk. Zverejnená séria koncertov ešte nie je kompletná.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Katka Koščová 14. apríla vyráža na Nebotrasenie Tour 2009 (7. 4. 2009)
 Koščová aj Jaroš natáčali klipy v rovnaký čas (8. 2. 2006)
 Katku Koščovú oslovil zo súťažiacich druhej série Ivan Štroffek (26. 1. 2006)
 Šindlerová pod stotisíc nejde! (4. 1. 2006)
 Ku Katke sa nasťahoval ďalší muž (30. 12. 2005)
 „Veľké“ SuperStar hviezdy (28. 10. 2005)nasledujúci článok >>
Patent legendárnej stavebnice Lego zaregistrovali pred 65 rokmi
<< predchádzajúci článok
Europol a FBI zasiahli proti sieti vydieračov, ktorí prostredníctvom ransomvéru Hive vydierali viac ako 1500 subjektov na celom svete