Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. decembra 2012

Koniec sveta sa blíži, k pyramíde v Srbsku sa valia turistiV okolí vrchu Rtanj na juhovýchode Srbska sa v posledných dňoch sústreďujú zahraniční návštevníci, ktorých neobvyklý počet je spájaný s nadchádzajúcim termínom údajného konca mayského ...Zdieľať
rtanj RTANJ 20. decembra (WEBNOVINY) - V okolí vrchu Rtanj na juhovýchode Srbska sa v posledných dňoch sústreďujú zahraniční návštevníci, ktorých neobvyklý počet je spájaný s nadchádzajúcim termínom údajného konca mayského kalendára.


Predstavitelia miestnych turistických kancelárií uvádzajú, že voľné miesta v hoteloch sa začali míňať už v predstihu, čo je v danom ročnom období neobvyklé. Na situáciu zareagovala aj dobrovoľnícka horská záchranná služba, ktorá na Rtanj vysiela dva svoje tímy.

Hlavným dôvodom prílevu návštevníkov je zrejme štvordňová konferencia organizovaná združením Duch Rtanja hlásiacim sa k hnutiu New Age. Stretnutie má byť venované zisteniam, podľa ktorých je vrch v tvare pyramídy zdrojom zvláštnych elektromagnetických vĺn.

Konferencia má trvať do 23. decembra a je tak zrejmé, že organizátori neveria v nadchádzajúci koniec sveta, ktorý podľa rozšíreného výkladu Mayovia predpovedali na piatok. Účastníci sa však budú zaoberať správami o kalendároch viacerých dávnych civilizácií, ktoré sa údajne zhodujú v predpovedaní začiatku novej éry.

Nebojša Gajič z hotela Rtanj potvrdil, že všetkých 250 postelí je zarezervovaných pre turistov z Francúzska, Nemecka alebo dokonca z Austrálie. Oproti predošlým rokom podľa neho zaznamenali 30-percentný nárast, čo potvrdzujú aj informácie z iných ubytovacích zariadení.

Rtanj ležiaci približne 250 kilometrov východne od Belehradu je inokedy tichým zimným strediskom navštevovaným prevažne výletníkmi a horolezcami z iných častí Srbska.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Apokalypsa dnes nenastane, mayský kalendár tvrdí niečo iné (21. 12. 2012)
 V deň konca sveta sa podáva sa aj apokalyptické víno (21. 12. 2012)
 Štvrtina Slovákov verí, že prichádza koniec sveta (18. 12. 2012)
 Neverte rečiam o konci sveta, vyzval kresťanov pápež (18. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Terorista z Košíc sa postavil pred súd, nechcel vypovedať
<< predchádzajúci článok
Česká ministerka si kreslo udržala len osem dní