Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. decembra 2012

Štvrtina Slovákov verí, že prichádza koniec svetaŠtvrtina Slovákov verí teórii o tom, že podľa mayského kalendára 21. decembra 2012 skutočne nastane koniec sveta. Ostatní sa k nej stavajú skepticky a konca sveta sa neobávajú. ...Zdieľať
koniec sveta BRATISLAVA 18. decembra - Štvrtina Slovákov verí teórii o tom, že podľa mayského kalendára 21. decembra 2012 skutočne nastane koniec sveta.


Ostatní sa k nej stavajú skepticky a konca sveta sa neobávajú.

Ak by však skutočne prišiel a ľudia by mohli ísť buď do neba alebo do pekla, väčšina Slovákov by podľa ich slov šla do neba.

Myslí si to 71 percent Slovákov, ostatní majú pocit, že patria do pekla. Prieskum vykonala agentúra TNS Slovakia na reprezentatívnej vzorke 400 respondentov.

Pokiaľ ide o slovenských politikov, majiteľov finančných skupín, celebrity a novinárov, väčšina z nich podľa prieskumu patrí do pekla. Takmer tri pätiny (59 percent) Slovákov si myslia, že všetci politici skončia v pekle, 38 percent respondentov sa zas nazdáva, že len niektorí. Čo sa týka majiteľov finančných skupín, podľa polovice Slovákov skončia v pekle.

Celebrity sú na tom podstatne lepšie, do pekla ich posiela iba 26 percent Slovákov. Najmiernejší boli opýtaní k novinárom - to, že skončia v pekle si myslí iba pätina z nich a podľa 74 percent sa do pekla dostanú iba niektorí. Prieskum tiež ukázal, že Slováci by dopriali peklo aj mnohých príbuzným a známym.

Len 42 percent respondentov uviedlo, že v nebi skončia všetci ich blízki priatelia a takmer polovica (47 percent) si to myslí o všetkých príbuzných. Až 52 percent Slovákov vyhlásilo, že niektorí príbuzní pravdepodobne skončia v pekle.

Pred koncom sveta sa väčšina Slovákov nebude pokúšať o nič výnimočné. Väčšina (58 percent) by len chcela stráviť čas s rodinou a blízkymi. Niektorí by sa ešte na poslednú chvíľu uzmierili s tými, s ktorými sa pohádali (7 percent), ďalší by ešte chceli navštíviť nejaké zaujímavé miesto (6 percent), prípadne sa pozrieť rovno do vesmíru (4 percentá).

Päť percent by strávilo posledné hodiny úplne pokojne pri modlitbe alebo meditácii, štyri percentá Slovákov by zas radi usporiadali divoký večierok alebo prežili románik s obľúbenou celebritou. Agentúru SITA informovala agentúra TNS Slovakia.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Apokalypsa dnes nenastane, mayský kalendár tvrdí niečo iné (21. 12. 2012)
 V deň konca sveta sa podáva sa aj apokalyptické víno (21. 12. 2012)nasledujúci článok >>
Tínedžeri okradli muža, policajti ich chytili za pár minút
<< predchádzajúci článok
Kapitán Suchoja pred tragickou haváriou vypol navigáciu

Štvrtina Slovákov verí, že prichádza koniec sveta - diskusné fórum čitateľov

koniec sveta, ale čo by:o))!!19.12. 7:29:02