Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. novembra 2012

Neverte rečiam o konci sveta, vyzval kresťanov pápežPápež Benedikt XVI. v nedeľu vyzval kresťanov, aby nebrali vážne hrozby o konci sveta, ktorý by mal údajne prísť 21. decembra 2012. Pápež zhromaždeným na rímskom Námestí svätého ...Zdieľať
vatikan and papez VATIKÁN 18. septembra (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. v nedeľu vyzval kresťanov, aby nebrali vážne hrozby o konci sveta, ktorý by mal údajne prísť 21. decembra 2012.


Pápež zhromaždeným na rímskom Námestí svätého Petra citoval úryvok z Biblie o "zániku Slnka a Mesiaca a páde hviezd z nebies". Pontif však podotkol, že Ježiš nepopisuje koniec sveta a keď používa apokalyptické obrazy, neštylizuje sa do úlohy proroka.

Ako povedala hlava rímskokatolíckej cirkvi, "Ježiš sa, naopak, snaží nabádať všetkých svojich nasledovníkov, aby ich prestali zaujímať dátumy a predpovede a chce im ponúknuť kľúč k správnej ceste, ktorou dnes aj zajtra môžu kráčať a vstúpiť do večného života".

Mýtus o konci sveta vyvolala hypotéza o konci kalendára Mayov, niekdajšej vyspelej civilizácie obývajúcej strednú Ameriku. Historici a odborníci sa však zhodujú, že Mayovia nič také nechceli povedať.

Mayská menšina žijúca v Guatemale má už taktiež dosť vytĺkania zisku z údajného konca sveta, pričom poukazuje na lákanie desiatok tisíc turistov, ktorí sa na magický dátum chystajú prísť do stredoamerickej krajiny. Niekoľkomiliónová menšina potomkov kedysi slávnej civilizácie sa preto v októbri obrátila na vládu, od ktorej žiada zastavenie šírenia "podvodov, lží a prekrúcania faktov".

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Apokalypsa dnes nenastane, mayský kalendár tvrdí niečo iné (21. 12. 2012)
 V deň konca sveta sa podáva sa aj apokalyptické víno (21. 12. 2012)
 Štvrtina Slovákov verí, že prichádza koniec sveta (18. 12. 2012)nasledujúci článok >>
Hasiči sa zrazili s autom počas výjazdu
<< predchádzajúci článok
V Stupave unikol oxid uhoľnatý, traja ľudia sa otrávili