Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2020

Koronavírus: Matovič sa obáva Veľkej noci a vláda rokuje s bankami, v Španielsku je už viac ako 10-tisíc obetí (online)Na Slovensku už bolo pozitívne testovaných 401 ľudí, počet potvrdených prípadov koronavírusu stúpol za posledný deň o 37. Najnovšie čísla oznámia vo štvrtok predpoludním.Zdieľať
Koronavírus: Prípadov na Slovensku je cez 400, v Česku stúpol počet obetí a USA ich majú skoro 5000 (online)

 

Koronavírus vo svete aj na Slovensku

  • Online (minúta po minúte)

21:47 Parlament definitívne schválil odloženie daňových priznaní a platenie daní z príjmov za minulý rok, kým neskončí pandémia nového koronavírusu.

21:23 Európska komisia chce pomôcť pracovníkom udržať si svoje príjmy a pomôcť podnikom udržať sa na trhu.

21:12 Premiér Igor Matovič vo štvrtkovej večernej mimoriadnej relácii TV Markíza vyhlásil, že deti už do konca školského roka do školy nepôjdu.

21:02 Počet potvrdených prípadov vo svete sa prehupol cez milión, zomrelo už viac ako 51-tisíc ľudí.

20:53 Koronavírusom sa nakazil už aj predseda iránskeho parlamentu. Alí Larídžání je tak doteraz najvyššie postaveným predstaviteľom Iránu, u ktorého nový vírus potvrdili. Parlament informoval o ochorení svojho predsedu na svojej webovej stránke. Podľa týchto údajov sa lieči v karanténe.

20:38 Z choroby Covid-19 sa v Česku vyliečil aj 96-ročný muž. Počet potvrdených prípadov v Česku sa zvýšil na 3805, zomrelo 44 ľudí a 67 sa ich vyliečilo.

20:25 Doktor David Price z nemocnice Weill Cornell Medical Center na videu prezradil, ako sa chráni pred nákazou.

20:12 Minister práce sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak v relácii Téma dňa na TA3 vyhlásil, že v pondelok by mohlo byť známe, ako bude možné si odložiť splácanie úverov a hypoték. Ako doplnil rokovanie s bankami má na starosti minister financií Eduard Heger.

20:01 Rusi nemusia ísť do konca apríla do práce. Prezident Vladimir Putin zdôraznil, že zamestnanci majú počas tohto obdobia dostávať svoju normálnu mzdu. Supermarkety, lekárne a nemocnice ostanú otvorené. Výnimky budú platiť aj pre najdôležitejší priemysel.

19:38 Malé a stredné podniky dostanú finančnú pomoc od štátu. Ministerstvo  financií im pomôže formou záruk za úvery a bonifikácie úrokov k úverom.

19:25 Juhočínsky Šen-čen sa stal vo štvrtok prvým čínskym mestom, ktoré oficiálne zakázalo predaj a konzumáciu mäsa zo psov a mačiek. Hlavným dôvodom je obava z prípadného prenosu koronavírusu na človeka z voľne žijúcich zvierat, no šen-čenská radnica priznáva, že ju motivovala aj snaha zabrániť ďalšiemu zabíjaniu človeku blízkych zvierat.

 

18:53 Nezamestnaní, ktorí si v čase krízovej situácie spôsobenej hrozbou šírenia koronavírusu nedokázali nájsť prácu počas šiestich mesiacov, budú dostávať dávku v nezamestnanosti jeden mesiac navyše. Vyplýva to z novely Zákonníka práce, ktorú vo štvrtok schválil parlament a ktorou sa mení aj zákon o sociálnom poistení.

18:40 Premiér Igor Matovič sa obáva Veľkej noci, opatrenia by preto na toto obdobie radšej sprísnil.

18:30 Vláda vo štvrtok prijala možnosť posunu odvodov. Premiér Igor Matovič tiež povedal, že rokovali aj so štyrmi najväčšími bankami, v piatok by mali informovať o posune splátok hypoték.

18:02 Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity (SjF STU) v Bratislave vyrobila pomocou 3D tlače respirátor zo špeciálneho materiálu.

Na STU v Bratislave vyrobili unikátny respirátor na 3D tlačiarni, filter dokáže zachytiť vírus v oboch smeroch

STU: Vyrobila pomocou 3D tlače respirátor
Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity (SjF STU) v Bratislave vyrobila pomocou 3D tlače respirátor zo špeciálneho materiálu. Tím Juraja Beniaka priniesol inovatívne využitie špeciálneho nanokompozitného materiálu určeného pre 3D tlač, ktorého vlastnosťou je, že eliminuje viac ako 99,99 percenta plesní, baktérií, široké spektrum mikroorganizmov a vírusov. Momentálne pracujú na vylepšovaní dizajnu a funkčných vlastností, ktoré budú spåňať tie najprísnejšie požiadavky na ochranu pre zdravotníkov. Bratislava, 2. apríl 2020. Foto: SITA/STU.
STU: Vyrobila pomocou 3D tlače respirátor
Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity (SjF STU) v Bratislave vyrobila pomocou 3D tlače respirátor zo špeciálneho materiálu. Tím Juraja Beniaka priniesol inovatívne využitie špeciálneho nanokompozitného materiálu určeného pre 3D tlač, ktorého vlastnosťou je, že eliminuje viac ako 99,99 percenta plesní, baktérií, široké spektrum mikroorganizmov a vírusov. Momentálne pracujú na vylepšovaní dizajnu a funkčných vlastností, ktoré budú spĺňať tie najprísnejšie požiadavky na ochranu pre zdravotníkov. Bratislava, 2. apríl 2020. Foto: SITA/STU.

17:38 Izraelský minister zdravotníctva Jaakov Licman a jeho manželka Chava sa nakazili koronavírusom. Informujú o tom svetové médiá.

17:37 Juhočínsky Šen-čen sa stal prvým čínskym mestom, ktoré oficiálne zakázalo predaj a konzumáciu mäsa zo psov a mačiek. Hlavným dôvodom je obava z prípadného prenosu koronavírusu na človeka z voľne žijúcich zvierat, no šen-čenská radnica priznáva, že ju motivovala aj snaha zabrániť ďalšiemu zabíjaniu človeku blízkych zvierat.

17:13 Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) rokuje s ministrami o použití časti nezazmluvnených eurofondov na zmiernenie následkov pandémie koronavírusu. Ich snahou je nasmerovať zdroje na podporu zdravotníctva, zamestnanosti a podnikateľského prostredia. Slovensko by mohlo z nezazmluvnených, resp. nevyčerpaných peňazí EÚ, použiť na opatrenia proti koronavírusu predbežne takmer 2,5 mld. eur.

Veronika Remišová, RTVS: Víťazi volieb v povolebnej diskusii
Foto: SITA/Martin Medňanský

17:10 Vláda SR na dnešnom rokovaní zakázala počas krízovej situácie predávať alebo prevádzať filtračné tvárové masky kategórie FFP2 a FFP3. Za nedodržanie nariadenia môže obchodník dostať pokutu od od tisíc do 10-tisíc €. Výnimku dostali napríklad poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotnícki pracovníci či orgány štátnej správy alebo územnej samosprávy.

17:11 Krematóriá v New Yorku museli pre vysoký počet mŕtvych v dôsledku pandémie koronavírusu predĺžiť otváracie hodiny a telá spaľujú aj počas noci. Väčšina Newyorčanov si zvolila kremáciu, lenže najľudnatejšie americké mesto má iba štyri krematóriá. Štát New York dokonca zmiernil reguláciu kvality ovzdušia, aby krematóriá mohli fungovať dlhšie. Informuje o tom Reuters.

17:00 Britský premiér Boris Johnson má aj takmer týždeň po oznámení, že uňho potvrdili koronavírus, stále príznaky nákazy. Premiérov hovorca James Slack informoval, že „má naďalej mierne symptómy“. Johnsonovi potvrdili ochorenie COVID-19 v piatok po tom, čo sa uňho objavila teplota a kašeľ. Lekári mu odporučili sedemdňovú izoláciu, tento čas už však takmer uplynul. Slack zatiaľ nepotvrdil, či premiér karanténu ukončí.

16:54 V Grécku sa už v mori neokúpete. V rámci ďalšej vlny sprísnenia opatrení na boj proti koronavírusu okrem iného úplne zakázali plávanie v mori či praktizovanie akýchkoľvek vodných športov vrátane potápania sa. Mnohí ľudia totiž využívali karanténu na návštevu pláží, po novom však s tým budú musieť prestať.

16:30 Veľká Británia dnes ohlásila 569 ľudí, ktorí podľahli koronavírusu. Je to doteraz najviac za jeden deň. Celkový počet mŕtvych v dôsledku koronavírusu stúpol v tejto krajine na 2921.

16:08 Podľa čínskych vedcov môžu ochorieť aj niektoré domáce zvieratá. Majitelia týchto zvierat však zatiaľ nemusia panikáriť.

16:03 Spojené štáty zaplatili za polovicu zdravotníckeho materiálu, ktorý im tento týždeň poslalo Rusko ako „humanitárnu pomoc“. Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničia. Druhú polovicu nákladov pokryl ruský štátny investičný fond. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov označil zásielku za „humanitárnu pomoc“ a povedal, že Trump ju „s vďakou“ prijal.

15:28 Česká vláda nechala otestovať pečivo na koronavírus, laboratórium v ňom ho nezistilo. Tamojšie Ministerstvo poľnohospodárstva dlhodobo tvrdí, že vírus sa potravinami neprenáša. Informuje o tom iDnes.cz.

15:21 Čína zámerne utajovala rozsah epidémie nového koronavírusu a uvádzala nižšie počty nakazených aj mŕtvych. V tajnej správe pre Biely dom to konštatovala americká tajná služba, podľa ktorej sú Čínou uvádzané počty falošné. O správe informoval portál Bloomberg.com. Podobne sa tento týždeň vyjadrili aj britskí predstavitelia, podľa ktorých počet nakazených môže byť v Číne 15- až 40-krát vyšší.

15:04 Skutočný počet obetí ochorenia COVID-19 v Taliansku môže byť aj viac ako dvakrát vyšší ako uvádzajú úrady. Ukazuje to štúdia talianskeho analytického centra InTwigPodľa štúdie štúdie nezomrelo v najviac postihnutej provincii Bergamo za marec 2060, ale v skutočnosti až 4500 ľudí. Rozdiel je daný tým, že do oficiálnych údajov sa počítajú len úmrtia v nemocniciach, zatiaľ čo mnohí ľudia, najmä tí najstarší, zomierajú doma či v domovoch dôchodcov.

14:53 Viacerí vládni poslanci dnes na Bratislavskom hrade podpisovali koaličnú zmluvu bez rukavíc. Na sociálnej sieti na to upozornil poslanec Smeru-SD sociálnej Richard Raši.
https://www.facebook.com/riso.rasi/posts/3847453511946499

14:51 V americkom štáte Connecticut podľahlo novému koronavírusu len sedemtýždňové bábätko. Informoval o tom guvernér štátu Ned Lamont. Dievčatko podľa neho pochádzalo z hlavného mesta Hartford. Do nemocnice ho priviezli v bezvedomí a oživiť sa ho už nepodarilo. Ide tak zrejme o najmladšiu známu obeť celosvetovej pandémie.

14:50 Slovensko má už 5 pacientov vyliečených z koronavírusu, uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. K trom vyliečeným pribudli ďalší dvaja pacienti hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Pacienti boli prepustení do domácej karantény.

14:29 Na americkej lietadlovej lodi USS Theodore Roosevelt už lekári zistili nákazu koronavírusom u 93 námorníkov. Velenia však očakáva zvýšenie tohto čísla, pretože zatiaľ bolo testovaných len 1273 z približne 4800 členov posádky.

14:02 Japonský premiér Shinzo Abe nahneval celú krajinu oznámením, že vláda bude distribuovať iba dve znovupoužiteľné textilné masky na tvár na jednu domácnosť. Počet nakazených v krajine v posledných dňoch výrazne stúpol, aj keď sa zdalo, že situácia je už pod kontrolou. Abe však vyvolal pobúrenie a výsmech, na Twitteri sa okamžite vyrojili stovky vtipov s hashtagom #abehomaska.

Abeho_maska.jpg
Japonský premiér Shinzo Abe nahneval celú krajinu oznámením, že vláda bude distribuovať iba dve znovupoužiteľné textilné masky na tvár na jednu domácnosť. Na Twitteri sa okamžite vyrojili stovky vtipov s hashtagom #abehomaska. Foto: Twitter

13:48 Viac ako polovica Britov si myslí, že vláda premiéra Borisa Johnsona obmedzila verejný pohyb príliš neskoro. Premiér nariadil zatvoriť bary, reštaurácie, telocvične a ďalšie podniky až 20. marca. Johnson čelí aj kritike pomalého zavádzania testov. V Británii zatiaľ podľahlo koronavírusu 2352 ľudí.

13:37 Grécko uzavrelo do izolácie tábor pre stovky migrantov v Ritsone, vzdialenom 75 km od Atén. Pozitívne bola testovaná 19-ročná migrantka, ktorá sa infikovala po pôrode v aténskej nemocnici. Akékoľvek presuny do a z tábora sú na 14 dní zastavené. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:20 Asociácia vodárenských spoločností vyhlasuje, že odpadová voda je bezpečná. Reaguje tak na medializované správy o výskyte koronavírusu v odpadových vodách. Fakt, že bolo v odpadovej vode detekované RNA nového koronavírusu, neznamená že ide o aktívny, živý vírus.

13:09 Zo zhruba 30-tisíc obetí koronavírusu v Európe bolo podľa Svetovej zdravotníckej organizácie vyše 95 percent starších ako 60 rokov.

12:56 Zahraničný výbor parlamentu vo štvrtok zobral na vedomie informáciu o pozastavení žiadostí o repatriáciu zo zahraničia v súvislosti s opatreniami prijatými na boj proti koronavírusu.

12:50 Oznámiť na tlačovej besede osobné úvahy premiéra o tak dôležitej veci bez dostupných odborných analýz o vhodnosti tohto kroku a bez politického krytia vo vlastnej vláde považuje politológ Gabriel Eštok za prešľap.

12:38 Akciový trh v USA vo štvrtok klesol. Investorov znepokojilo vyhlásenie Bieleho domu, podľa ktorého si pandémia koronavírusu môže v USA vyžiadať 100 až 240 tis. životov. Scenár sa pritom opiera o predpoklad, že krajina bude do konca apríla uplatňovať prísne karanténne opatrenia vrátane zatvorených obchodov, reštaurácií alebo zákazu verejných zhromaždení. Varovanie zvýšilo neistotu v čase, kedy trhy vyhodnocujú, ako dlho bude pandémia trvať a aké vysoké budú jej náklady. Index S&P 500 klesol o 114,09 bodu na 2 470,50 bodu, Dow Jones o 4,4 % na 20 943,51 bodu a Nasdaq o 4,4 % na 7 360,58 bodu.

12:26 Zamestnávateľom a povinne poisteným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorých obrat alebo príjem z podnikania klesol najmenej o 40 percent, sa posunie splatnosť poistného na sociálne a zdravotné poistenie za marec z apríla na koniec júla tohto roka.

12:21 Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanon Ghebreyesus považuje rapídne šírenie nákazy koronavírusom za znepokojivé. Za posledných päť týždňov sme bolo svedkami skoro exponenciálneho nárastu nových prípadov, ktorý zasiahol skoro každú krajinu,“ povedal podľa AFP. Len za posledný týždeň sa podľa neho počet úmrtí zdvojnásobil. „O pár dní dosiahneme milión potvrdených prípadov a 50-tisíc mŕtvych,“ vyhlásil.

12:13 Ako informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí, momentálne je s chorobou Covid-19 hospitalizovaných 118 ľudí, z ktorých traja sú na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Stále tiež platí, že Slovensko má aj troch vyliečených pacientov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

 

12:10 V stredu otestovali 1191 ľudí, 590 z nich vyšetrili súkromné laboratóriá.  Celkovo tak už na Slovensku urobili 9862 testov.

12:07 Počet potvrdených prípadov na Slovensku sa zvýšil o 26 na 426, informoval na tlačovom brífingu minister zdravotníctva Marek Krajčí.

12:01 Počet obetí nákazy koronavírus presiahol v Španielsku 10 000. Ako informuje Reuters, za posledných 24 hodín zomrelo 950 ľudí, čím sa počet mŕtvych zvýšil na 10 003. Počet nakazených stúpol na 110 238.

11:45 Počet úmrtí na nový koronavírus v americkom štáte New York sa počas uplynulých 72 hodín zdvojnásobil na vyše 1900.

11:34 Príslušníci finančnej správy spolu s policajtmi prichytili obchodníka z Martina, ktorý predával ochranné respirátory bez pokladničných dokladov a takmer 10-krát drahšie, ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Na predaj ochranných pomôcok bez bločkov ich upozornili občania a nasledoval kontrolný nákup.

Za jeden kus tejto ochrannej pomôcky si vedúci prevádzky vypýtal 40 eur bez pokladničného dokladu. Hotovosť si potom podnikateľ vložil do zásuvky pod pokladňou a tým celý predaj ukončil. Za nesplnenie povinnosti evidovať tržbu v eKase mu teraz hrozí pokuta od 330 eur až do 3 300 eur.

COLNÍCI: Odhalili nelegálny predaj rúšok
Colníci odhalili nelegálny predaj rúšok. Foto: SITA/FS SR.

11:20 Dve tretiny firiem na Slovensku neprežijú podľa prieskumu letné mesiace bez zásadnej pomoci vlády. Takáto situácia by mala podľa Americkej obchodnej komory v SR drastický efekt na zamestnanosť. 

11:04 Spojené štáty majú zatiaľ najmladšiu obeť koronavírusu. Je ním len šesťtýždňové dieťa, ktoré zomrelo v štáte Connecticut. Test v stredu potvrdil, že novorodenec bol nakazený koronavírusom. Informovala AFP.

10:48 Počet nakazených začal prudko narastať aj v Rusku. Za posledných 24 hodín stúpol o 43 percent na 3548 infikovaných. Chorobe zatiaľ podľa AP podľahlo 30 ľudí.

10:37 Polícia prosí o trpezlivosť na hraniciach, platia nové opatrenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

10:29 Experti na drony vyzvali britskú vládu, aby im povolila postrek chemikáliami, ktoré by pomohli bojovať proti šíreniu koronavírusu. Chcú vycvičiť pilotov záchranných zložiek, aby mohli zo vzduchu dezinfikovať verejné miesta.

10:12 Podľa informácie viacerých občanov začala polícia od stredy vyžadovať na slovensko-rakúskej diaľnici od pendlerov nahlasovanie telefónnych čísiel. Na otázky občanov tvrdia, že majú taký pokyn ale nevedia, ako sa čísla budú ďalej spracovávať.

9:21 Blackout by podľa zmestnávateľov znamenal kolaps, označujú ho za cestu do ekonomického pekla. Podľa predsedu Klubu 500 Vladimíra Sotáka sú vyjadrenia predsedu vlády Igora Matoviča ekonomickou katastrofou v priamom prenose.

9:57 Viac ako sto zamestnancov Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku muselo podstúpiť testy na koronavírus. Dôvodom je pozitívny test 20-ročného pacienta z Čadce, ktorý bol do nemocnice prijatý už 23. marca, ale nákaza sa u neho prejavila až o osem dní neskôr. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

9:09 Polícia každý deň kontroluje dodržiavanie nariadených opatrení. Riešili už viac ako 1200 priestupkov.

8:57 Austrálski vedci začali s testovaním dvoch možných vakcín proti novému koronavírusu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

8:45 V Česku sa počet obetí zvýšil na 40, ale ako informuje Česká televízia nárast potvrdených prípadov sa spomalil.

8:32 Na nedostatok ochranných pomôcok zareagoval aj Ústav simulačného a virtuálneho vzdelávania Lekárskej fakulty Univerzity Komenského, ktorý všetky svoje 3D tlačiarne poskytol na tlač ochranných štítov.

8:14 Nemeckí vedci sa už koncom minulého roka,teda dlho predtým, než väčšina ľudí vôbec počula o novom koronavíruse, usilovali vyrobiť test na tento vírus, ktorý spôsoboval v centrálnej Číne nezvyčajné respiračné ochorenie. Podarilo sa im to do polovice januára.

8:02 James odbehol maratón na svojom dvore, vyzbieral peniaze pre zdravotníctvo.

7:58 Nová funkcia na sociálnej sieti Facebook umožní používateľom poskytnúť alebo požiadať o pomoc od susedov počas pandémie nového koronavírusu.

7.56
Ceny ropy sa počas obchodovania v Ázii odrazili smerom nahor v nádeji, že intervencia USA ukončí cenovú vojnu medzi Saudskou Arábiou a Ruskom v čase, keď svet zápasí s pandémiou nového koronavírusu.
 
7.50
Americký hokejista Jack Eichel kúpil 5000 kusov ochranných štítov pre zdravotnícky personál. Materiálna výbava od kapitána tímu zámorskej NHL Buffalo Sabres má pomôcť lekárom chrániť sa pred nákazou novým koronavírusom.
 
7.39
V prípade ohrozenia života a zdravia z dôvodu pandémie umožňuje ústavný zákon vyhlásiť iba núdzový a nie výnimočný stav. Uviedo tol docent ústavného práva Marek Domin z Katedry ústavného práva na Univerzite Komenského v Bratislave.
 
7.30
Vedenie Ottawy Senators oznámilo, že okrem skôr avizovaných dvoch hráčskych prípadov mali pozitívny test na nový koronavírus ďalší štyria členovia klubu zámorskej NHL. Všetkých šesť osôb sa už z ochorenia vyliečilo.
 
7.20
Klimatický summit OSN COP26, ktorý sa mal uskutočniť v novembri v škótskom Glasgowe, bude pre pandémiu koronavírusu presunutý na rok 2021.
 
7.00
Štyria basketbalisti klubu Brooklyn Nets, ktorí mali pozitívne testy na nový koronavírus, sú po 14-dňovej karanténe bez príznakov ochorenia.
 
6.50
Nemenovaný futbalista Philadelphie Union je prvý prípad v zámorskej Major League Soccer (MLS) s pozitívnym testom na nový koronavírus. Klub z Pennsylvánie informoval, že hráč má mierne príznaky ochorenia.
 
6.45
Nový koronavírus si v Spojených štátoch vyžiadal za posledných 24 hodín až 884 obetí na životoch. Ide o doteraz najväčší denný nárast obetí tohto infekčného ochorenia v USA.
 
6.38
Český minister vnútra Jan Hamáček nemal na stredajšej videokonferencii Ústredného krízového štábu nasadené rúško. Na fotografii zverejnenej na Twitteri na to upozornil sám Hamáček a dodal, že to bola chyba.

6:00 Vitajte pri online prenose (minúta po minúte). Aj dnes vám prinesieme aktuálne informácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Na Slovensku už máme 401 prípadov.

 

V pondelok sa potvrdí alebo vyvráti, či príčinou smrti 60-ročného muža z bojnickej nemocnice bola choroba COVID-19 alebo mal zápaľ plúc z iného dôvodu.

Premiér Igor Matovič v stredu nevylúčil „blackout“, ale názory na „vypnutie krajiny“ sa rôznia. Proti je napríklad minister hospodárstva Richard Sulík aj viacerí analytici.

 

Najviac obetí má Taliansko (13 155), ich počet za posledný deň stúpol o 727. Rekordný denný nárast zaznamenalo Španielsko, počet mŕtvych vzrástol o 864 na 9053. Obetí pribúda aj v USA, kde ich už majú 4138 a počet potvrdených prípadov sa tam už blíži k 190-tisíc. V susednom Česku v utorok stúpol počet mŕtvych už na 39.

Príznaky ochorenia COVID-19 sú horúčka, kašeľ, dýchavičnosť a bolesť svalov. Podozrenie je pri nedávnej návšteve krajiny, v ktorej sa potvrdil výskyt koronavírusu alebo kontakt s nakazenou osobou či niekým, kto sa vrátil zo zahraničia.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Facebook zavádza v čase pandémie novú funkciu, ktorá umožní ľuďom vzájomne si pomáhať (2. 4. 2020)
 Matovič chce počas Veľkej noci prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu (2. 4. 2020)
 Testovanie obyvateľov rómskych osád či prísna karanténa, vláda odobrila Plán riešenia ochorenia Covid-19 (2. 4. 2020)
 Britská vláda radí lekárom, ktorí pacienti majú pri záchrane prednosť (2. 4. 2020)
 Lekár z prvej línie prezradil, ako sa chrániť pred koronavírusom: Vždy dodržiavajte túto zásadu (2. 4. 2020)
 Politológ: Nepredvídateľnosť je Matovičovi na škodu, úvahy o blackoute bez analýz sú prešľapom (2. 4. 2020)
 Na STU v Bratislave vyrobili unikátny respirátor na 3D tlačiarni, filter dokáže zachytiť vírus v oboch smeroch (2. 4. 2020)
 V Británií budú dezinfikovať verejné priestranstvá z dronov (2. 4. 2020)
 Právnik: V prípade pandémie môže vláda vyhlásiť iba núdzový stav (2. 4. 2020)
 Piata dodávka pomôcok od J&T a EPH dorazila na Slovensko, doviezla respirátory aj ochranné obleky (2. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Facebook zavádza v čase pandémie novú funkciu, ktorá umožní ľuďom vzájomne si pomáhať
<< predchádzajúci článok
Polícia zhabala v tuneli zo San Diega do Tijuany drogy za takmer 30 miliónov dolárov

Koronavírus: Matovič sa obáva Veľkej noci a vláda rokuje s bankami, v Španielsku je už viac ako 10-tisíc obetí (online) - diskusné fórum čitateľov