Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. decembra 2021

Lockdown na dva dni spomalil uverejňovanie pracovných ponúk na Profesii, oproti predošlým rokom sú čísla aj tak rekordnéZamestnávatelia na portáli Profesia.sk minulý týždeň v stredu a vo štvrtok spomalili uverejňovanie pracovných ponúk. V stredu vláda rozhodovala o lockdowne a štvrtok bol prvý deň s prísnymi ...Zdieľať
gettyimages 540983728 676x451 4.12.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia na portáli Profesia.sk minulý týždeň v stredu a vo štvrtok spomalili uverejňovanie pracovných ponúk. V stredu vláda rozhodovala o lockdowne a štvrtok bol prvý deň s prísnymi opatreniami.


November na Slovensku bol opäť ovplyvnený pandémiou, čísla trhu práce sú však oproti prvej či druhej vlne pozitívnejšie. V tlačovej správe to uviedla spoločnosť Profesia.

Trh ponúka viac voľných miest


Počas novembra uverejnili firmy na portáli Profesie 26 770 inzerátov. Je to o 1 762 menej ako v októbri.

Počet ponúk v novembri je oproti predošlým trom mesiacom nižší. V porovnaní s rovnakým obdobím v predošlých rokoch však ide stále o rekordné čísla.

Trh práce preto uchádzačom aktuálne ponúka omnoho viac voľných pracovných ponúk, než bolo zvykom aj v nepandemickom období.

Vývoj počtu uverejnených pracovných ponúk na Profesii počas jednotlivých novembrových dní ukazuje jemný výkyv v stredu 24. novembra a štvrtok 25. novembra.

Situácia sa neskôr zmiernila


Pracovné dni, kedy sa prijal a začal platiť celoplošný lockdown, boli jedinými, keď zamestnávatelia uverejnili menej ako tisíc ponúk.

Neskôr sa však situácia zrejme zmiernila. Nasledujúce tri pracovné dni už priniesli zakaždým viac ako 1 100 nových inzerátov.

Zamestnávatelia uverejnili do konca novembra po sprísnení opatrení 4 741 pracovných ponúk. Najčastejšie išlo o pracovné inzeráty do obchodu, výroby, informačných technológií a dopravy, špedícii a logistiky.

Menej ponúk z gastra a hotelierstva


Firmy z cestovného ruchu, gastra a hotelierstva uverejnili v novembri 698 pracovných ponúk. Je to po pozitívnejšom polroku prvý raz, čo sa počet inzerátov v tomto sektore opäť znížil pod hranicu tisíc.

Toto sa naposledy udialo ešte v apríli. Vtedy išlo o 933 ponúk. Oproti novembru minulého roka sú však čísla pozitívnejšie. Vlani išlo o 240 ponúk.

Aj napriek vyhlásenému lockdownu zamestnávatelia tohto sektora stále uverejňujú pracovné príležitosti pre ľudí. V období od 25. do 30. novembra išlo o 64 inzerátov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lockdown na dva dni spomalil uverejňovanie pracovných ponúk na Profesii, oproti predošlým rokom sú čísla aj tak rekordné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tel Aviv nie je pre podpriemerných, izraelská metropola je najdrahším mestom na svete
<< predchádzajúci článok
Putin by mal telefonovať s Bidenom, chce od neho záväzné garancie, že sa NATO nerozšíri na Ukrajinu

Lockdown na dva dni spomalil uverejňovanie pracovných ponúk na Profesii, oproti predošlým rokom sú čísla aj tak rekordné - diskusné fórum čitateľov