Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. decembra 2021

Tel Aviv nie je pre podpriemerných, izraelská metropola je najdrahším mestom na sveteIzraelská metropola Tel Aviv je najdrahším mestom pre život na svete. Vyplýva to z najnovšej správy Economist Intelligence Unit, výskumnej a analytickej divízie mediálnej ...Zdieľať
israel_tel_aviv_59197 67c59f9bff9f451b9022df4c657f1a0f 676x451 4.12.2021 (Webnoviny.sk) - Izraelská metropola Tel Aviv je najdrahším mestom pre život na svete. Vyplýva to z najnovšej správy Economist Intelligence Unit, výskumnej a analytickej divízie mediálnej spoločnosti Economist Group.


Uvedené izraelské finančné a kultúrne centrum na brehu Stredozemného mora sa predtým v rebríčku nachádzalo na 5. mieste. V novom vydaní však predstihlo iné drahé svetové mestá ako Paríž a Singapur.

Skok pripisujú silnému šekelu


Obyvatelia Tel Avivu sa už roky sťažujú na to, ako im životné náklady rapídne ukrajujú z výplat.

„Izrael je drahý a v tomto smere je Tel Aviv drahší ako iné lokality v Izraeli, pretože tam sú dobré pracovné miesta,“ vysvetlil ekonóm z Telavivskej univerzity Dan Ben-David.

Ekonómovia tento skok Tel Avivu v rebríčku najdrahších miest pripisujú silnému izraelskému šekelu, ktorý je jednou z najsilnejších svetových mien a jeho hodnotu výrazne podporujú veľké zahraničné investície v Izraeli.

Ľudia majú dobré platy


Ben-David povedal, že tovary a služby v Izraeli sú vo všeobecnosti drahšie ako v iných krajinách, a Tel Aviv je drahší, pretože je ekonomickým centrom krajiny.

Ľudia v Tel Avive majú podľa neho dobré platy a mesto priťahuje talenty z celej krajiny.

Kúpa bytu v Tel Avive je pre priemerného Izraelčana takmer nedosiahnuteľná. Dokonca aj skromné byty v žiadaných oblastiach môžu stáť 4 milióny šekelov, čo je v prepočte viac ako 1,11 milióna eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tel Aviv nie je pre podpriemerných, izraelská metropola je najdrahším mestom na svete © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
České ministerstvo zdravotníctva pripravuje vyhlášku k povinnému očkovaniu, zasiahne viacero skupín
<< predchádzajúci článok
Lockdown na dva dni spomalil uverejňovanie pracovných ponúk na Profesii, oproti predošlým rokom sú čísla aj tak rekordné