Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2011

Na internet unikli prepisy rozhovorov novinárky s RobomKauza odpočúvania novinárov, ktorá stála Ľubomíra Galka (SaS) ministerské kreslo, má ďalšie pokračovanie. V stredu podvečer dostali viaceré redakcie slovenských médií e-mail s odkazom na ...Zdieľať
robert kalinak BRATISLAVA 23. novembra  - Kauza odpočúvania novinárov, ktorá stála Ľubomíra Galka (SaS) ministerské kreslo, má ďalšie pokračovanie. V stredu podvečer dostali viaceré redakcie slovenských médií e-mail s odkazom na stránku, kde sú uvedené prepisy telefonických rozhovorov.


Údajne by malo ísť o prepisy telefónnych rozhovorov medzi opozičným politikom, ktorého volajú "Robert" a jedným slovenským denníkom.

Podľa portálu sme.sk by malo ísť o telefonické rozhovory medzi poslancom za stranu Smer-SD Robertom Kaliňákom a redaktorkou denníka Pravda Vandou Vavrovou. Redaktorku Vavrovú odpočúvala VOS riadená Ľubomírom Galkom.

Monitorovanie jej telefónu malo byť potrebné pre zistenie jej stykovej bázy a obsahu rozhovorov, na základe čoho by mohla byť určená osoba, ktorá je podozrivá z protiprávnej činnosti a tiež zo strany VOS prijať opatrenia na eliminovanie tejto činnosti.

Osoba s menom Robert mala na novinárku tlačiť, aby písala o rýchlej jazde exministra obrany Galka. Podľa neho ich nikto nebude podozrievať zo zaujatosti, keďže písali aj o Kaliňákovej rýchlej jazde.

"Strana Smer SD sa k praktikám pána Galka už jasne vyjadrila a nebude komentovať ďalšie bahno a špinu z jeho dielne," reagoval na zverejnenie prepisov pre portál Aktualne.sk hovorca Smeru-SD Erik Tomáš. Priamejšie sa vyjadril pre Aktualne.sk hovorca bývalého šéfa rezortu obrany Galka Ivan Rudolf: "Má to len jeden háčik, je päť minút po dvanástej. Každý, kto sa na tom spolupodieľal, nech si teraz spytuje svedomie sám."

Zverejnené údajné prepisy rozhovorov nájdete TU

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SaS sa nechce vzdať vplyvu na ministerstvo obrany (23. 11. 2011)
 Kauze odpočúvanie sa venuje Trnkov tím (23. 11. 2011)
 Premiérka mi nedala šancu brániť sa, povedal Galko (23. 11. 2011)
 Riaditeľ tajných by mal odísť, myslí si kontrolný výbor VOS (23. 11. 2011)
 V akcii Dáma sledovali agenti aj premiérku Ivetu Radičovú (23. 11. 2011)
 Ľubomír Galko už nie je ministrom, prezident ho odvolal (23. 11. 2011)
 Novinárov odpočúvali aj za vlády Roberta Fica (23. 11. 2011)
 Novinárov sme odpočúvali, potvrdila tajná služba (22. 11. 2011)
 Minister Galko je pripravený odstúpiť (22. 11. 2011)
 Šéfa TA3 odpočúvali pre podozrenia z trestnej činnosti (22. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Lekárom sa rast platov máli, výpovede nesťahujú
<< predchádzajúci článok
Jemenský prezident sa po mesiacoch čakania vzdal moci

Na internet unikli prepisy rozhovorov novinárky s Robom - diskusné fórum čitateľov

ficokecálek24.11. 1:10:26