Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2011

SaS sa nechce vzdať vplyvu na ministerstvo obranySaS sa nevzdá zodpovednosti za ministerstvo obrany. „Deklarovali sme záujem. Zatiaľ neprišlo k rokovaniam s premiérkou, alebo prezidentom o menách. Sme schopní ponúknuť kandidáta,“ ...Zdieľať
ichard sulik BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – SaS sa nevzdá zodpovednosti za ministerstvo obrany.


„Deklarovali sme záujem. Zatiaľ neprišlo k rokovaniam s premiérkou, alebo prezidentom o menách. Sme schopní ponúknuť kandidáta,“ uviedol podpredseda SaS Juraj Miškov na tlačovej besede s tým, že ak by to mal byť niektorý z ministrov, do úvahy prichádza aj on.

Prezident SR dnes odobral poverenie viesť rezort obrany nominantovi SaS Ľubomírovi Galkovi. „Chceme dať náhradu za Ľubomíra Galka, ale je to v rukách prezidenta,“ doplnil predseda SaS Richard Sulík.


Útok na SaS?

Minister kultúry Daniel Krajcer uviedol, že pre neho je kauza odpočúvania novinárov citlivá otázka.
„Zažil som nelegálne praktiky vtedajšej tajnej služby (v rokoch 1996 – 1998 – poznámka SITA), preto sa zamýšľam nad tým. Neostáva mi nič iné len počkať na výsledky vyšetrovania,“ povedal.

Dnes podľa Sulíka parlamentný výbor na kontrolu Vojenského obranného spravodajstva (VOS) potvrdil, že všetky odpočúvania boli legálne so súhlasom sudcu. To svedčí, že ide o ďalší útok na SaS.

„Špinavá hra nevyprovokuje SaS k nezodpovedným krokom, ktoré by poškodili občanov SR. Aj preto sa nevzdáme zodpovednosti za ministerstvo obrany,“ zdôraznil Sulík. SaS podľa Sulíka zavadzia etablovaným stranám a ich predstaviteľom. Uviedol, že Galko šliapol veľa ľuďom na otlak, prekazil nekalé obchody. „Nemôžeme očakávať, že sa to bude všetkým páčiť,“ dodal."Hlas podobný Ficovi"

Sulík tiež upozornil na „hlas podobný Ficovi“, ktorý sa nechal počuť, že za jeho vlády mali napätie s novinármi, ale nikdy by ich ani vo sne nenapadlo takto zneužiť odpočúvanie na boj proti médiám. „V médiách sa dnes preukázalo, že Fico opäť klamal. Ficova vláda odpočúvala novinárov, čo potvrdil aj Jaroslav Baška,“ uviedol Sulík. SaS ako jediná opozičná strana voči Smeru-SD podľa neho vyzýva, „aby tento presluhujúci politik usvedčený viackrát z klamstva, ktorý nevie vysvetliť financovanie vlastnej strany, za ktorého vlády dochádzalo k rozkrádaniu, odišiel z politiky“.

Prezident Ivan Gašparovič dnes Ľubomírovi Galkovi (SaS) zrušil poverenie viesť rezort obrany. Koniec vo funkcii Gašparovič a Galko spečatili v Prezidentskom paláci podpismi pod zrušujúci dekrét.

Zatiaľ nie je známe, kto Galka vo funkcii nahradí, Gašparovič a premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) sa dohodli na tom, že vec doriešia v piatok 25. novembra. Dovtedy bude na čele ministerstva štátny tajomník Róbert Ondrejcsák a Galko podľa premiérky v úrade počká dovtedy, kým ho neodovzdá nástupcovi.

Gašparoviča o zbavenie Galka funkcie dnes ráno premiérka požiadala pre kauzu odpočúvania novinárov denníka Pravda a šéfa televízie TA3 Michala Gučíka. Podľa medializovaných informácií ich odpočúvala vojenská kontrarozviedka.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kauze odpočúvanie sa venuje Trnkov tím (23. 11. 2011)
 Premiérka mi nedala šancu brániť sa, povedal Galko (23. 11. 2011)
 Riaditeľ tajných by mal odísť, myslí si kontrolný výbor VOS (23. 11. 2011)
 V akcii Dáma sledovali agenti aj premiérku Ivetu Radičovú (23. 11. 2011)
 Ľubomír Galko už nie je ministrom, prezident ho odvolal (23. 11. 2011)
 Novinárov odpočúvali aj za vlády Roberta Fica (23. 11. 2011)
 Podozrenia sú absurdné, bráni Pravdu Nora Slišková (22. 11. 2011)
 Novinárov sme odpočúvali, potvrdila tajná služba (22. 11. 2011)
 Minister Galko je pripravený odstúpiť (22. 11. 2011)
 Šéfa TA3 odpočúvali pre podozrenia z trestnej činnosti (22. 11. 2011)nasledujúci článok >>
SLOVAKREGION vyhlásil víťazov
<< predchádzajúci článok
Riaditeľka banky v Grécku ukradla 2,4 milióna eur