Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. novembra 2011

Novinárov sme odpočúvali, potvrdila tajná služba

Zdieľať
televizia  BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Novinári denníka Pravda boli odpočúvaní pre údajný podiel na trestnej činnosti.


„Hovorilo sa o tom (na výbore na kontrolu vojenského spravodajstva - pozn. SITA), že novinári, ktorí boli odpočúvaní, alebo boli na nich použité ITP zariadenia, sa podieľali na úniku citlivých informácií z prostredia ministerstva obrany,“ povedal predseda osobitného výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva Peter Žiga (Smer-SD).

Riaditeľ spravodajskej televízie zas mal nasadené informačno-technické prostriedky pre údajnú ekonomickú trestnú činnosť.

Takéto zdôvodnenie dnes dostali členovia osobitného parlamentného výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva od riaditeľa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu s tým, že to bolo so súhlasom súdu.

Poslanci však nevedia, ako sa mali odpočúvaní na spomínanej činnosti podieľať. „Neviem, nevideli sme spis, ťažko sa k tomu vyjadriť,“ dodal Žiga. Podľa jeho slov sa Galko vyjadril na výbore, že nevie, či boli novinári odpočúvaní.

Vo Vojenskom obrannom spravodajstve bude pre kauzu údajného odpočúvania novinárov denníka Pravda a sledovania riaditeľa spravodajskej televízie poslanecký prieskum. „Nedozvedeli sme sa to, čo sme sa chceli dozvedieť, tie odpovede neboli konkrétne, veríme, že na prieskume na mieste sa dozvieme viac, že nás pustia do spisov,“ povedal Žiga, podľa ktorého na to majú zákonné právo.

Nedozvedeli sa odpoveď na otázku, či boli informačno-technické prostriedky použité na konkrétne osoby a či boli legálne alebo nelegálne použité, podľa Žigu nedostali žiadnu písomnú dokumentáciu. „Môžeme veriť, alebo nemusíme veriť nejakým vyjadreniam, ktoré nám minister a riaditeľ služby povedali,“ dodal Žiga.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Šéfa TA3 odpočúvali pre podozrenia z trestnej činnosti (22. 11. 2011)
 Minister Galko je pripravený odstúpiť (22. 11. 2011)
 Tajná služba údajne odpočúvala novinárov (21. 11. 2011)
 Minister Galko sa bráni, odpočúvanie je len politická hra (21. 11. 2011)
 Analytik: Kauza odpočúvania je výsledkom boja pravice (21. 11. 2011)
 Smer žiada odvolanie ministra Galka (21. 11. 2011)
 Dokumenty naznačujú, že novinárov odpočúvali (21. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Český prezident Václav Klaus schválil zvýšenie sadzby DPH
<< predchádzajúci článok
IBM ponúka stáž vo výskumných centrách v Zürichu a Hajfe