Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. októbra 2020

Naď potrebuje zdravotníkov na celoplošné testovanie a nevylučuje ani mobilizáciu (video)Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na štvrtkovej tlačovej besede poprosil zdravotníkov, aby sa prihlásili na celoplošné testovanie. Doplnil, že vie, že sú unavení, lebo robia deň aj noc.Zdieľať
NaĎ

 

Vážny problém

Ozbrojeným silám SR (OS SR) sa podľa neho spoločne so samosprávami a ďalšími organizátormi podarilo zabezpečiť logistické a materiálne zabezpečenie celoplošného testovania. Rezort obrany potrebuje ešte na oba dni testovania približne 2 až 3-tisíc zdravotníkov, ktorí môžu robiť stery.

Šéf rezortu obrany uviedol, že od stredy popoludnia do dnešného rána sa na pomoc prihlásilo 1 100 ľudí a vo väčšine to bol zdravotnícky personál.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Stále je to vážny problém, stále potrebujeme viac zdravotníkov. Potrebujeme zdravotníkov, ktorí môžu robiť samotné stery a potrebujeme tých, ktorí ich aj môžu vyhodnocovať,“ zdôraznil Naď s tým, že sú pripravení na to, aby mobilizovali vybraný personál v niektorých regiónoch, ak to bude nevyhnutné.

Budú veľmi konkrétne povolávať

Minister obrany to vyhodnotí vo štvrtok popoludní, keď zistí, ako sa napĺňajú jednotlivé pozície a následne sa spojí s predsedom vlády SR Igorom Matovičom (OĽaNO) a ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽaNO).

Na Slovensku je celkovo 93-tisíc zdravotníckych pracovníkov. „Stále verím, že z 93-tisíc sa nájde 15 až 20-tisíc zdravotníkov, ktorí budú chcieť prísť pomôcť. Ak budeme vidieť, že je v niektorých regiónoch vážny problém, tak budeme veľmi konkrétne povolávať takpovediac so služby tých, ktorí sú v jednotlivých regiónoch potrební,” uviedol.

Minister obrany ešte očakáva veľkú pomoc od súkromných nemocníc, ktoré vyčleňujú personál na celoplošné testovanie.

Zabezpečujú ochranné pomôcky

OS SR sa podarilo spoločne so samosprávami a ďalšími organizátormi zabezpečiť logistickú a materiálnu pripravenosť testovania. Od štvrtku do soboty budú do regiónov prevážať materiál, testy či certifikáty. Minister sa ohradil voči predsedovi Slovenskej lekárskej komory Marianovi Kollárovi, ktorý povedal, že sa budú míňať ochranné pomôcky a potom budú chýbať v nemocniciach.

„Opäť klamal. Zabezpečujeme aj my ako rezort obrany ochranné pomôcky z iných zdrojov a každú jednu, čo spotrebujeme teraz, nahradíme tak, aby nič nechýbalo,” dodal.

Naď tiež potvrdil, že už zabezpečili dostatočný personál OS SR, policajného zboru, finančnej správy, Hasičského a záchranného zboru a aj vo väčšine prípadov aj v rámci samosprávy.

Na Slovensku bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00 celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slovenská lekárska komora by mala vymeniť šéfa, ostro sa pustil Naď do Kollára (29. 10. 2020)
 Fico: Pri celoplošnom testovaní sa môže nakaziť viac ľudí, ako keby ostali doma (28. 10. 2020)
 Administratívni pracovníci budú s celoplošným testovaním pomáhať na dohodu o dobrovoľníckej činnosti (28. 10. 2020)
 Slovenská lekárska komora vyzýva vládu SR, aby zvážila celoplošné testovanie (28. 10. 2020)
 Mesto Prievidza zriadi 35 odberných miest na celoplošné testovanie, dve budú drive-thru (28. 10. 2020)
 Slovenskí vedci sa vyjadrili k celoplošnému testovaniu, pozitívne testy by sa mali potvrdiť PCR testami (28. 10. 2020)
 Kto nemusí ísť na antigénový test (výnimky), musím sa otestovať v mieste bydliska? Celoplošné testovanie - otázky a odpovede (28. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí, tvrdí strana Hlas – SD (27. 10. 2020)
 Čaputová: Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov (video) (27. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie bude v sobotu a v nedeľu od 7. do 22. hodiny, potvrdil minister obrany Jaroslav Naď. (27. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Celoplošné testovanie môžu podstúpiť aj ľudia z ulice, bezdomovcov však trápia viaceré otázky
<< predchádzajúci článok
Slovenská lekárska komora by mala vymeniť šéfa, ostro sa pustil Naď do Kollára

Naď potrebuje zdravotníkov na celoplošné testovanie a nevylučuje ani mobilizáciu (video) - diskusné fórum čitateľov