Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. októbra 2020

Celoplošné testovanie stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí, tvrdí strana Hlas – SDCeloplošné testovanie podľa strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas - SD) stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí. Strana tak ...Zdieľať
peter pellegrini 676x451 27.10.2020  - Celoplošné testovanie podľa strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas - SD) stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí. Strana tak víta postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej a odborníkov na pandémiu, ktoré dnes zazneli v Prezidentskom paláci. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.


Hlava štátu dnes uviedla, že celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov a taktiež fungovanie nemocníc a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Obavy strany o zdravie obyvateľstva


„Ide o racionálny hlas v čase, keď verejnosť čelí protichodným informáciám spôsobených nejasnou komunikáciou z Úradu vlády. Od začiatku sme zdieľali pochybnosti o správnosti, ale hlavne bezpečnosti kroku realizovať celoplošné testovanie národa. Prezentovali sme celý rad obáv o zdravie obyvateľstva v súvislosti s touto akciou. Vítame, že sme našli s odborníkmi a pani prezidentkou zhodu v tom, že testovania sa nemôžu zúčastniť nielen ľudia nad 65 rokov, ale aj iné zdravotne ohrozené skupiny obyvateľstva,“ uviedol Hlas-SD.

Viac otáznikov ako odpovedí


Strana rovnako vníma aj pochybnosti spojené s interpretáciou výsledkov antigénových testov, ktoré zachytávajú infekčných ľudí, ale nie všetkých pozitívnych.

„Strana HLAS – sociálna demokracia dlhodobo kládla dôraz na posilňovanie kapacít hygienikov a dohľadávačov kontaktov na úkor akcie, ktorej výsledky ponúkajú viac otáznikov ako odpovedí,“ uzavrela strana Hlas-SD.

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 bude prebiehať v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00.


Zdroj: Webnoviny.sk - Celoplošné testovanie stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí, tvrdí strana Hlas – SD © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Primátor mesta Partizánske musí do karantény, nakazil sa koronavírusom
<< predchádzajúci článok
Trenčiansky kraj hlási ďalšieho primátora s COVID-19, Macháčková zatiaľ nemá žiadne príznaky

Celoplošné testovanie stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí, tvrdí strana Hlas – SD - diskusné fórum čitateľov