Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. októbra 2020

Administratívni pracovníci budú s celoplošným testovaním pomáhať na dohodu o dobrovoľníckej činnostiAdministratívni pracovníci budú s celoplošným testovaním pomáhať na dohodu o dobrovoľníckej činnosti. Na sociálnej sieti to uviedol viceprezidentZdieľať
vz6_4085 676x403 28.10.2020  - Administratívni pracovníci budú s celoplošným testovaním pomáhať na dohodu o dobrovoľníckej činnosti. Na sociálnej sieti to uviedol viceprezident Únie miest Slovenska (ÚMS) a primátor Hlohovca Miroslav Kollár (Za ľudí).


Pôvodne mali pracovníci pomáhať pri celoplošnom testovaní na dohodu o vykonaní práce. Pri tomto druhu dohody by však bola nutná registrácia v zdravotnej a sociálnej poisťovni. Prezident ÚMS Richard Rybníček sa preto na stredajšom rokovaní vlády dohodol s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) na vykonávaní pomoci cez dohodu o dobrovoľníckej činnosti.

„Dohoda o dobrovoľníckej činnosti umožní zjednodušený administratívny režim týchto zamestnancov. Nebude potrebné ich registrovať v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni, čo mestám zjednoduší sprievodnú administratívu, navyše to zjednoduší situáciu, ak by niektorý administratívny pracovník bol označený v úvodnom testovaní ako pozitívny, môže namiesto neho ihneď nastúpiť náhradník,“ uviedla pre agentúru SITA Daniela Piršelová, hovorkyňa ÚMS.

Miroslav Kollár na sociálnej sieti avizoval, že primátorom a starostom miest a obcí bude rozoslaný nový vzor dohody o dobrovoľníckej činnosti.

Prezident ÚMS Richard Rybníček uviedol, že si osobitne váži postoj a prístup ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý podľa neho týmto krokom pomohol zjednodušiť situáciu mestám a obciam pri zabezpečení všetkých „neobvyklých celoštátnym manévrov“.Zdroj: Webnoviny.sk - Administratívni pracovníci budú s celoplošným testovaním pomáhať na dohodu o dobrovoľníckej činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slovenská lekárska komora vyzýva vládu SR, aby zvážila celoplošné testovanie (28. 10. 2020)
 Mesto Prievidza zriadi 35 odberných miest na celoplošné testovanie, dve budú drive-thru (28. 10. 2020)
 Slovenskí vedci sa vyjadrili k celoplošnému testovaniu, pozitívne testy by sa mali potvrdiť PCR testami (28. 10. 2020)
 Kto nemusí ísť na antigénový test (výnimky), musím sa otestovať v mieste bydliska? Celoplošné testovanie - otázky a odpovede (28. 10. 2020)
 Únia miest Slovenska sa snaží pomôcť pri celoplošnom testovaní, Rybníček prezradil najväčší problém (27. 10. 2020)
 Biologický odpad z testovania na Orave zlikviduje ministerstvo obrany, potvrdil minister Naď (27. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie stále vyvoláva viac otáznikov ako odpovedí, tvrdí strana Hlas – SD (27. 10. 2020)
 Čaputová: Celoplošné testovanie musí prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov (video) (27. 10. 2020)
 Celoplošné testovanie bude v sobotu a v nedeľu od 7. do 22. hodiny, potvrdil minister obrany Jaroslav Naď. (27. 10. 2020)
 Výsledky pilotného plošného testovania: Na Orave a v Bardejove otestovali takmer 141-tisíc ľudí, pozitívny výsledok malo 5594. (26. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus láme v Nemecku rekordy, Merkelová chce zavedenie čiastočného lockdownu
<< predchádzajúci článok
Pomoc od Kauflandu je každým nákupom bližšie

Administratívni pracovníci budú s celoplošným testovaním pomáhať na dohodu o dobrovoľníckej činnosti - diskusné fórum čitateľov