Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. apríla 2021

Nový Zéland prikázal očkovanie všetkým ľuďom pracujúcim na hraniciach, inak ich môžu prepustiťNový Zéland prikázal všetkým pracovníkom na hraniciach, aby sa do konca tohto mesiaca zaočkovali protiZdieľať
virus_outbreak_new_zealand_16272 f07fa6252361413297a539f2153c3bbf 676x451 12.4.2021  - Nový Zéland prikázal všetkým pracovníkom na hraniciach, aby sa do konca tohto mesiaca zaočkovali proti koronavírusu. Premiérka Jacinda Ardernová v pondelok uviedla, že zamestnávatelia musia okamžite uvažovať o alternatívnej možnosti pre všetkých pracovníkov, ktorí nebudú zaočkovaní. Mohlo by to znamenať, že takýchto zamestnancov preložia na inú pozíciu, v rámci ktorej sa nepracuje na hraniciach, alebo ich prepustia.Novozélandská premiérka Ardernová už skôr stanovila apríl ako lehotu na zaočkovanie všetkých pracovníkov v prednej línii. V pondelok sa však začala vyjadrovať ráznejšie po tom, ako sa koronavírusom nakazili traja pracovníci karanténneho zariadenia.

Nový Zéland zastavil komunitné šírenie koronavírusu. Za najväčšie riziko sa tak považujú ľudia prichádzajúci zo zahraničia, ktorí by sa mohli ochorením COVID-19 nakaziť v cudzine. Predsedníčka vlády uviedla, že 86 percent zamestnancov karanténnych centier už bolo zaočkovaných, ale táto skupina predstavuje iba malú časť všetkých ľudí pracujúcich na hraniciach.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nový Zéland prikázal očkovanie všetkým ľuďom pracujúcim na hraniciach, inak ich môžu prepustiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na očkovanie sa môžu od soboty hlásiť ľudia od 45 rokov (10. 4. 2021)
 V Nemecku po zaočkovaní AstraZenecou zaznamenali 42 prípadov trombózy (10. 4. 2021)
 Štúdie z Británie a EÚ potvrdili, že výhody AstraZenecy prevažujú (8. 4. 2021)
 Expremiér Matovič naďalej obhajuje ruskú vakcínu Sputnik, za jej neschválením vidí špinavú hru (7. 4. 2021)
 Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským (7. 4. 2021)
 EMA: Trombóza by mala byť vedená ako vedľajší účinkok AstraZenecy (7. 4. 2021)
 ŠÚKL neprijme bez dostatočných dôkazov stanovisko k vakcíne Sputnik V (6. 4. 2021)
 Čakáreň na očkovanie proti koronavírusu odfiltruje podvodníkov, bude treba potvrdenie (6. 4. 2021)
 Súvislosť medzi prípadmi trombózy a vakcínou AstraZenecy doteraz nebola preukázaná, ale intenzívne sa prešetruje, uviedol ŠÚKL (6. 4. 2021)
 Zástupca EMA: Medzi vakcínou od AstraZeneca a zrazeninami je súvislosť (6. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Čaputová sa zastala slovenských vedcov, chce vidieť zmluvu ku Sputniku (video)
<< predchádzajúci článok
Chorvátsko začína očkovať pracovníkov cestovného ruchu, chcú splniť predpoklady pre bezpečnú dovolenku

Nový Zéland prikázal očkovanie všetkým ľuďom pracujúcim na hraniciach, inak ich môžu prepustiť - diskusné fórum čitateľov