Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. februára 2024

Ochota nemeckých zamestnávateľov prijímať nových pracovníkov sa vo februári zhoršilaOchota nemeckých firiem prijímať nových zamestnancov sa vo februári zhoršila. Index ochoty zamestnávať, ktorý zostavuje mníchovský ekonomický inštitút Ifo, klesol na 94,9 bodu z januárových 95,5 bodu. ...Zdieľať
gettyimages 936149030 676x451 27.2.2024 (SITA.sk) - Ochota nemeckých firiem prijímať nových zamestnancov sa vo februári zhoršila. Index ochoty zamestnávať, ktorý zostavuje mníchovský ekonomický inštitút Ifo, klesol na 94,9 bodu z januárových 95,5 bodu. Inštitút o tom informoval v utorok.


„Keďže ekonomika je taká pomalá, firmy odkladajú prijímanie nových ľudí,“ uviedol vedúci oddelenia prieskumov v inštitúte Ifo Klaus Wohlrabe. „Dokonca aj prepúšťania už nie je možné vylúčiť," dodal.

Nemeckí priemyselní výrobcovia naďalej rátajú s poklesom počtu zamestnancov. Rovnaká situácia je v obchode a v stavebníctve. Podstate menej ochotný prijímať nových pracovníkov je aj sektor služieb.


Zdroj: SITA.sk - Ochota nemeckých zamestnávateľov prijímať nových pracovníkov sa vo februári zhoršila © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európske štáty reagujú na Macrona, Nemci a ani Poliaci nepošlú vojakov na Ukrajinu
<< predchádzajúci článok
Lotyšsko predĺžilo zákaz vstupu ruských občanov do krajiny, netýka sa to napríklad politických disidentov