Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

06. apríla 2023

Pohoda festival prvýkrát otvorí svoje brány už v streduOtvorí sa parkovisko, stanové mestečká a pripravený bude špeciálny program.Zdieľať
Pohoda festival prvýkrát otvorí svoje brány už v stredu

Pohoda sa v tomto roku predĺži o jeden deň. V stredu 5. júla o 18:00 Pohoda festival otvorí festivalové parkovisko, obe stanové mestečká, silent camp a karavan parking. . V oboch stanových mestečkách bude pripravený špeciálny program na niekoľkých miestach, budú fungovať úschovne, sociálne zariadenia, stánky s jedlom a pitím a zdravotnícke centrá. Centrum festivalu ostane až do štvrtka 14:00 uzavreté, tým pádom sa nebude dať prechádzať z jedného stanového mestečka do druhého.

Dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia cesty prvej triedy č. 9 medzi Drietomou a Mníchovou Lehotou, ktorá je hlavnou prístupovou trasou pre autá idúce na festival. Z tejto cesty sa bude dať dostať na festivalové parkovisko cez Veľké Bierovce a Opatovce. Cesta bude prejazdná len smerom od Trenčianskych Stankoviec v obmedzenom režime, most ponad diaľnicu a Váh nebude prejazdný. Dobrou správou je, že streda pripadá na štátny sviatok 5. júla, čo prirodzene zredukuje dopravu.


Vstupné na parkoviská ani na festival sa meniť nebude. Zvláštny režim bude platiť pre karavany. Ak máte zakúpený karavan parking na festival a budete chcieť prísť na Pohodu už v stredu, bude nutné zakúpiť si extra lístok v cene 39€.  Lístok na stredu bude možné použiť len v kombinácii s celofestivalovým karavan parking lístkom. Tým organizátori pokryjú zvýšené náklady na elektrinu a ostatné služby na karavan parkingu. Ak prídete s karavanom vo štvrtok po 10:00, cena ostáva rovnaká.

Kemping vo Family parku, festivalové chatky Inovec a Trenčín, tábory s 5 miestnymi stanmi a Tent Inn sa otvoria vo štvrtok, 6. júla o 14:00, v rovnakom čase sa otvorí celý festivalový areál.


Organizátori vyzývajú návštevníčky a návštevníkov, aby v čo najväčšej miere využívali hromadnú dopravu. Budú vypravované špeciálne autobusy z viacerých miest Slovenska už od stredy, so ZSSK festival rieši pridanie extra vozňov k pravidelným vlakovým spojom. Žiaľ, extra vlak pre Pohodu sa tento rok dohodnúť nepodarilo.

„V prípade že idete na Pohodu autom, zaplňte v ňom čo najviac miest. Ak hľadáte spolucestujúcich, využite aplikácie na zdieľanie dopravy, čoskoro spustíme aj našu aktivitu Spolu na Pohodu. Každoročne máme na parkovisku okolo 6000 áut, príchod chceme rozložiť na čo najdlhší možný čas. Počítajte s tým, že cesta na Pohodu bude trvať dlhšie. Zjazd z diaľnice Chocholná bude uzavretý, autá idúce z Bratislavy vyzývame na využitie zjazdu Lúka a potom pokračovať smerom na Beckov a Trenčianske Stankovce. Autá idúce smerom od Žiliny nech použijú zjazd Trenčín centrum a potom smerujú k OC Laugaricio a pokračujú na Trenčianske Stankovce a Veľké Bierovce. Autám idúcim z Českej republiky cez prechod Starý Hrozenkov – Drietoma odporúčame ísť cez Trenčín,“ vraví šéf festivalového parkoviska Vlado Jurčák.

Vstup pre peších bude otvorený tiež už od stredy, kyvadlovka bude tiež premávať už v stredu.

Celý festivalový areál sa otvorí vo štvrtok o 14:00. Treba počítať s tým, že dovtedy sa do centra festivalu nebude dať dostať a nebude sa dať prechádzať ani medzi jednotlivými stanovými mestečkami.

Organizátori zároveň upozorňujú na to, že odchod z festivalu bude trvať vzhľadom na práce na ceste tiež dlhšie. Z tohto dôvodu nechajú obe stanové mestečká otvorené až do 16:00 (namiesto pôvodných 12:00) a odchod z parkoviska bude možný do 20:00 (namiesto pôvodných 16:00).

„Komplikáciu s dopravou využijeme na splnenie nášho malého sna a veríme že aj priania mnohých našich návštevníčok a návštevníkov - predĺžime festival o jeden deň. Veľmi sa tešíme z nápadov na špeciálny program v oboch stanových mestečkách, bude prebiehať na viacerých miestach a bude plný atypických riešení. Tešíme sa, že strávime spolu jeden deň navyše, veríme, že si to ľudia užijú a vytvoríme ešte silnejšiu festivalovú komunitu,“ dodáva šéf festivalu Michal Kaščák.  


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Americká raperka Rico Nasty, britská pesničkárka Rozi Plain a folkové Duo Ruut z Estónska na Pohode 2023 (8. 3. 2023)
 Arca - svetoznáma hudobníčka a producentka na Pohode 2023 (23. 2. 2023)
 Ukrajinské umelkyne a umelci na Pohode 2023 – Dakh Daughters, Ragapop, UA Tribal, Kurs Valüt a Zapaska (17. 2. 2023)
 Caroline Polachek a Ben Howard - ďalšie svetové mená na Pohode 2023 (14. 2. 2023)
 Mix od nekompromisného punku, cez world music po kvalitný pop, legendy aj začínajúci umelci – to je deväť mien československej scény na Pohode 2023 (10. 2. 2023)
 Pohoda 2023: Na Slovensko príde súčasná rapová hviezda Central Cee, slowthai aj legenda Suzanne Vega (7. 2. 2023)
 Britská skupina z ostrova Isle of Wight, ktorá sa v júli predstaví aj na Pohode, získala dnes v noci dve ceny Grammy. (6. 2. 2023)
 PRVÝM HEADLINEROM POHODY 2023 JE JAMIE XX (22. 12. 2022)
 NA POHODE 2023 VYSTÚPIA WET LEG, SHAME, YARD ACT, VIAGRA BOYS AJ GENESIS OWUSU (8. 12. 2022)
 Pohoda oslávila 25 rokov najlepším možným spôsobom – skvelou atmosférou na vypredanom trenčianskom letisku (12. 7. 2022)nasledujúci článok >>
Raper Coolio zomrel na predávkovanie fentanylom
<< predchádzajúci článok
Cibula Fest ponúka špičkový program aj nadštandardné stanové mestečko