Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

06. februára 2023

Britská skupina z ostrova Isle of Wight, ktorá sa v júli predstaví aj na Pohode, získala dnes v noci dve ceny Grammy.Zo štyroch nominácií premenili na výhru polovicu z nich.Zdieľať
Britská skupina z ostrova Isle of Wight, ktorá sa v júli predstaví aj na Pohode, získala dnes v noci dve ceny Grammy.

Americká Národná akadémia hudobného umenia a vied ocenila ich rovnomenný debutový album Wet Leg, ktorý sa stal Najlepším alternatívnym hudobným albumom za rok 2022. V tejto kategórii porazili také mená, ako Arcade Fire (WE), Björk (Fossora), Big Thief (Dragon New Warm Mountain I Believe in You) a Yeah Yeah Yeahs (Cool It Down).

„V skutočnosti medzi dvanástimi skladbami albumu Wet Leg neexistujú žiadne výplne alebo skipperi, ako sa im v digitálnom veku hovorí. Namiesto toho duo Rhian Teasdale a Hester Chambers vytvorilo jeden z najkrajších debutových albumov 21. storočia a po ich jedinom turné získalo (aspoň vo Veľkej Británii) status headlinerov,“ hodnotí ich album server Under the Radar.

Druhú sošku zlatého gramofónu získali Wet Leg za ich debutový singel Chaise Longue, ktorý bol vyhlásený za Najlepší alternatívny výkon uplynulého roka. Okrem nich boli v tejto kategórii nominovaní Arctic Monkeys (“There’d Better Be a Mirrorball”), Florence and the Machine (“King”), Big Thief (“Certainty”) a Yeah Yeah Yeahs (“Spitting Off the Edge of the World”).

Okrem týchto dvoch kategórií, ktoré Wet Leg vyhrali, boli nominovaní aj na Objav a Nahrávku roka, ktorá sa udeľuje za spracovanie a mastering albumu.

Skupina Wet Leg môže svoj úspech ešte znásobiť, keďže je nominovaná aj na Brit Awards a to v kategóriách Skupina roka, Nováčik roka, Album roka a Najlepší rockový alebo alternatívny počin roka. Ocenenia Brit Awards sa budú udeľovať už túto sobotu.

Video z odovzdávania cien ako aj ďakovných rečí skupiny Wet Leg na Grammy Awards nájdete na tomto linku:


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PRVÝM HEADLINEROM POHODY 2023 JE JAMIE XX (22. 12. 2022)
 NA POHODE 2023 VYSTÚPIA WET LEG, SHAME, YARD ACT, VIAGRA BOYS AJ GENESIS OWUSU (8. 12. 2022)
 Pohoda oslávila 25 rokov najlepším možným spôsobom – skvelou atmosférou na vypredanom trenčianskom letisku (12. 7. 2022)
 Video: Prezidentka Zuzana Čaputová na Pohode hodnotí tri roky vo funkcii. (9. 7. 2022)
 Pohoda 2022: Program jubilejnej Pohody otvorili Žbirkove pesničky a zaklínač Nick Cave (video) (8. 7. 2022)
 POHODA DNES OSLAVUJE 25 ROKOV UŽ O TÝŽDEŇ BUDE OPÄŤ V PLNEJ KAPACITE AJ S VIACERÝMI NOVÝMI VYCHYTÁVKAMI (29. 6. 2022)
 Pohoda 2022: Pohody zverejnila kompletný line-up – aj s novými menami (21. 6. 2022)
 Silný program pre všetky generácie vo Family parku na Pohode 2022 (1. 6. 2022)
 Pohoda 2022 bude v plnej kapacite a s mnohými prekvapeniami (6. 5. 2022)
 Pohoda deň_FM bude po troch rokoch opäť pre verejnosť –Donny Benét, múm a ďalší v štúdiách SRo a v Rádiu_FM (29. 4. 2022)nasledujúci článok >>
Trón Grammy obsadila Beyoncé a ziskom 32. ceny pokorila rekord, sošku si po prvý raz odniesla aj trans žena (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Beyoncé získala rekordnú cenu Grammy, najlepší album mal Harry Styles