Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. marca 2009

Polícia zverejní informácie o zrážke vlaku s autobusomEšte tento týždeň polícia zverejní bližšie výsledky vyšetrovania februárovej nehody autobusu s vlakom pri Polomke v okrese Brezno. Pre agentúru SITA to uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa ...Zdieľať
TRENČÍN 10. marca (WEBNOVINY) – Ešte tento týždeň polícia zverejní bližšie výsledky vyšetrovania februárovej nehody autobusu s vlakom pri Polomke v okrese Brezno. Pre agentúru SITA to uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. V autobuse, ktorý viezol lyžiarov z Bánoviec nad Bebravou a okolia, zahynulo po zrážke s osobným motorovým vlakom na nechránenom železničnom priecestí dvanásť ľudí, ďalšia dvadsiatka utrpela rôzne zranenia.


Príčiny nehody, ktorá sa stala 21. februára, vyšetruje špeciálny policajný tím. “Polícia na prípade intenzívne pracuje. Bližšie výsledky vyšetrovania zverejníme koncom tohto týždňa,” uviedla Faltániová. Autobus šoféroval jeho majiteľ Ján Minarovič. S obeťami sa dobre poznal. Policajná hovorkyňa neuviedla, či je vodič v súčasnosti obvinený z nejakého trestného činu.

Mesto Bánovce nad Bebravou po nehode zriadilo finančné konto č.: 10006-33343093/4900 pre pozostalých a príbuzných všetkých účastníkov tragickej nehody. Doposiaľ sa vyzbieralo 20-tisíc €. Darované sumy sa pohybujú na úrovní od päť až po päťtisíc eur. Peniaze posielajú rodiny, firmy aj jednotlivci. Okrem Bánoviec poskytla tisíce eur napríklad aj Považská Bystrica a tiež rodina vodiča autobusu. Z politických strán dal stovky eur Smer-SD. O prerozdelení peňazí podľa prednostu mestského úradu Štefana Kobzu rozhodne po ukončení zbierky správna rada fondu, rozhodnutie musia odobriť aj mestskí poslanci.

Po nehode ľudia pred mestským úradom zapaľovali kahance a sviečky, na námestí sa konala hromadná symbolická rozlúčka s obeťami tragickej nehody. Ako dodal Kobza, kahance už pred úradom nehoria. “Život sa postupne vracia do pôvodných koľají, no o nehode sa medzi ľuďmi stále hovorí.”

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Bánovciach sa dnes rozlúčia s obeťami nehody autobusu (26. 2. 2009)
 Pamiatku obetí z Polomky si uctia mimoriadnym koncertom (24. 2. 2009)
 Polomka nesplnila zákonnú povinnosť, tvrdí MDPT SR (24. 2. 2009)
 Syn šoféra osadil pri priecestí drevený kríž, informujú tvnoviny (24. 2. 2009)
 Jednu zranenú previezli z Banskej Bystrice do Partizánskeho (23. 2. 2009)
 Železnice dajú na priecestie v Polomke svetelnú signalizáciu (23. 2. 2009)
 S obeťami nehody autobusu sa rozlúčia vo štvrtok na námestí (23. 2. 2009)
 Tragédiu z Polomky bude vyšetrovať špecializovaný tím (23. 2. 2009)nasledujúci článok >>
ČSOB na Slovensku v minulom roku s nárastom zisku o 20,8 %
<< predchádzajúci článok
ČSOB po prvom roku pôsobenia ako samostatná banka s rastúcimi finančnými ukazovateľmi