Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. novembra 2020

Prehľadali kanceláriu obvineného prokurátora Kováčika, podľa Baránika našli až 111 zatajených spisov


Tagy: korupcia

Pri prehliadke kancelárie obvineného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika sa našli spisy k trestným veciam, ktoré siahajú do rokov 2004 alebo ...Zdieľať
imgl2472 676x451 13.11.2020  - Pri prehliadke kancelárie obvineného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika sa našli spisy k trestným veciam, ktoré siahajú do rokov 2004 alebo 2005.


Ako v piatok na tlačovej konferencii uviedol podpredseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Alojz Baránik (SaS), výbor o tom informoval zástupca špeciálneho prokurátora pri oboznamovaní výboru so Správou špeciálneho prokurátora o činnosti Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) za rok 2019.

„Už neplatí to, čo bolo predtým, že 61:0 alebo 63:1. Teraz sme sa dozvedeli, že tých zatajených spisov je 111,” povedal Baránik. Dodal, že tieto veci si prokurátori ÚŠP museli medzi sebou rozdeliť a skúmajú, o aké prípady ide.

Dušan Kováčik je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa medializovaných informácií spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov ako aj so skupinou okolo Norberta Bödöra a obvinených policajných funkcionárov.

Krátko po zadržaní mu prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková pozastavila výkon funkcie prokurátora. Neskôr samotný obvinený zaslal do parlamentu oznámenie, že sa vzdáva funkcie špeciálneho prokurátora. ÚŠP tak až do zvolenia nového špeciálneho prokurátora vedie zástupca špeciálneho prokurátora Alexander Bíro.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prehľadali kanceláriu obvineného prokurátora Kováčika, podľa Baránika našli až 111 zatajených spisov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: korupcia
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Dušan Kováčik sa vzdal funkcie špeciálneho prokurátora (12. 11. 2020)
 Špeciálny prokurátor Kováčik ostáva vo väzbe, senát zamietol aj sťažnosť jeho manželky (10. 11. 2020)
 O prípadných nezákonných aktivitách Gašpara musel byť informovaný aj premiér, tvrdí bezpečnostný expert (9. 11. 2020)
 Bývalý policajný prezident Tibor G. bude stíhaný väzobne (8. 11. 2020)
 Generálna prokuratúra preverí prípady, ktoré mal na starosti obvinený Kováčik (2. 11. 2020)
 Kováčika už vyšetrovali pre zneužitie právomocí, ale stíhanie nakoniec stopli (27. 10. 2020)
 Obvinený špeciálny prokurátor Dušan K. a bývalý vysoký policajný funkcionár Norbert P. budú väzobne stíhaní. (26. 10. 2020)
 Nebuď ako Duško a buď zodpovedný, svojsky reagoval Matovič na väzobné stíhanie Kováčika (26. 10. 2020)
 Stíhanie špeciálneho prokurátora Kováčika je vážna vec, podľa Petkovej mal byť vzorom pre ostatných (26. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Vláda ani politické strany dôveru mladých nezískali, najviac ich verí prezidentke Čaputovej
<< predchádzajúci článok
Enterprise Investors zvyšuje svoj podiel v spoločnosti Anwim

Prehľadali kanceláriu obvineného prokurátora Kováčika, podľa Baránika našli až 111 zatajených spisov - diskusné fórum čitateľov