Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. apríla 2024

Robert Fico vyhlásil, že v porovnaní s tým, čo musia riešiť na Ukrajine, zvádzame na Slovensku smiešne žabomyšie vojnyNa rokovaní s ukrajinskou vládou hovoril o situácii na Ukrajine úplne inak než koncom januára, keď tvrdil, že v Kyjeve ani nie je vojna a ľudia tam žijú normálny život.Zdieľať
Robert Fico vyhlásil, že v porovnaní s tým, čo musia riešiť na Ukrajine, zvádzame na Slovensku smiešne žabomyšie vojny

„Možno si naši ľudia, hoci bývame veľmi blízko, ani neuvedomujú rozsah a rozmer tragédie, ktorej čelíte. A to hovorím úplne jasne napriek tomu, že na niektoré otázky máme rozdielne názory,” povedal ukrajinskému premiérovi Denysovi Šmyhalovi v Michalovciach pri úvodných prejavoch.

„Veľmi si vážim, milý Denys, že na našom rokovaní v blízkosti Užhorodu sme sa počúvali s veľkým rešpektom a porozumením, pretože každá krajina má svoje záujmy. No určite nad týmito záujmami je mier a solidarita, a to by mali byť aj dva styčné momenty, ktorým sa dnes budeme venovať,” dodal Fico.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ukrajina žiada spojencov z NATO, aby jej poskytli ďalšie systémy protivzdušnej obrany Patriot na ochranu pred útokmi ruských rakiet (4. 4. 2024)
 Kremeľ vyhlásil, že Rusko je na Ukrajine vo vojnovom stave (22. 3. 2024)
 NATO vyzýva na mobilizáciu, je potrebné nahradiť padlých a zranených vojakov na Ukrajine (21. 3. 2024)
 Wall Street Journal zverejnil návrh mierovej zmluvy medzi Ruskom a Ukrajinou, o ktorom sa diskutovalo v apríli 2022 (1. 3. 2024)
 Západ riskuje jadrový konflikt, ak vyšle vojakov na Ukrajinu, povedal Vladimir Putin v prejave o stave národa (29. 2. 2024)
 Fico: V Paríži bola čisto bojová atmosféra, nepadlo ani slovo o mieri (video) (27. 2. 2024)
 „Rusko nemôže a nesmie vyhrať túto vojnu,“ uviedol Macron na stretnutí v Paríži a vyzval európskych lídrov na zvýšenie pomoci Ukrajine (26. 2. 2024)
 Pápež František vyzval k vytvoreniu podmienok pre diplomatické riešenie ruskej agresie na Ukrajine. Modlím sa za všetkých, odkázal (26. 2. 2024)
 Ficova vláda sa dohodla, že nikdy nepodá návrh, aby sa v rámci bilaterálnej dohody odsúhlasila prítomnosť slovenských vojakov na Ukrajine (26. 2. 2024)
 Ukrajina si pripomína druhé výročie začiatku invázie, Rusko stále kontroluje štvrtinu územia (24. 2. 2024)nasledujúci článok >>
Gröhling predstavil štyroch nových podpredsedov SaS, každý z nich reprezentuje jeden z pilierov strany (video)
<< predchádzajúci článok
Riaditeľ SZŠ Lučenec Miroslav Sekula: Sme hrdí na to, že patríme medzi lídrov v odbornom vzdelávaní