Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. apríla 2011

Rozhovor: Roman Pomajbo - konštanta optimiznu a dobrej náladyHerec, ktorý miluje všetko, čo sa týka rodinného životaZdieľať
Roman Pomajbo Roman Pomajbo...Keď sa povie jeho meno, každý si vybaví široký úsmev, veselú povahu, vynikajúceho a milujúceho otca... Herec, v poslednom čase známy najmä z Partičky, je preslávený svojou optimistickou náturou a zaujímavým zjavom. Mne sa podarilo zhliadnuť ho aj v jednom z jeho menej spomínaných filmov Tacho, čo mi tiež poskytlo príjemný a nezabudnuteľný zážitok. Nesmieme zabudnúť ani na Divadlo GunaGU, kde účinkuje a známy je aj v Čechách. V prvom rade je však milujúci manžel a otec dvoch krásnych dcér.
 


Partička prišla pre teba v akejsi "pracovnej neistote", je to tak?
Po ročnej pauze, ktorá nastala po skončení zábavnej relácie SOS, ktorá práve bola na svojom vrchole, prišiel projekt Partička v správnom čase. V tejto branži je to veľká húpačka. Raz hojno, raz trochu menej... Veci sú tak, ako majú byť.

Teraz konkrétne na tému obsahu relácie, predstavenia... Je to napätie, keď vy herci ani netušíte, čo vás počas nakrúcania čaká?
Naozaj netušíme, čo nás čaká. Vždy je to adrenalín. To, že je to čistá improvizácia, dokazujeme na predstaveniach Partičky, s ktorými chodíme po celom Slovensku. Tam si divák sám určí, kto, čo, s kým má hrať. Musím sa priznať, že na tých predstaveniach, sa cítim oveľa slobodnejšie, ako keď to snímajú kamery. Verím, že sa to čoskoro vyrovná...

Sú aj situácie, keď je treba kameru zastaviť a zopakovať?
Nie. Takéto situácie v Partičke neexistujú a sú neprípustné.

Čo spevácke výkony, neraz na absurdnú tému. Je to veľmi vtipné, vidieť ostrieľaných harcovníkov tápať a vymýšľať rýmy... Krásne...
Áno. Chápem. To sú pre divákov tie najkrajšie momenty, keď vidí, ako sa niekto urputne snaží vymyslieť nejaký rým. Mám rád všetky hry, ktoré sa tam hrajú. Niektoré sú obľúbené viac, iné menej. Do tej druhej kategórie by som zaradil tie spevácke.

Máš čas popritom aj na tvoju nádhernú rodinku?
Určite. Partička sa natáča dva dni v mesiaci a na zájazdoch sa striedame, takže na rodinku mám dosť času aj napriek ďalším aktivitám.

Mladšia Noemi oslávila nedávno rôčik. Boli aj oslavy?
Tak ako sa patrí! Veľká torta s jednou sviečkou, obidve babičky s deduškami, švagriné, husi, lokše, balóny, skrátka všetko tak, ako má byť, aby Noemi bola spokojná, keď si niekedy bude pozerať fotky z prvých narodenín.

Chodí tvoja manželka na natáčanie Partičky? Čo na ňu hovorí?
Žiaľ, momentálne moja manželka nechodí nikde – tak ju deti zamestnávajú. Ale hneď ako prestaneme kojiť, už máme v pláne niekoľko výletov, kde sa jej budem snažiť všetko vynahradiť. Samozrejme, že sa bavíme aj o Partičke. My sa bavíme o všetkom. S ňou sa dá! Ona je SUPER!

Ozaj, pripravujete sa na natáčanie dopredu, alebo je to na každom  z vás, čiže, čítanie internetových správ, pozeranie TV, rozširovanie si obzoru, teda všeobecná príprava?
Niet sa ako pripravovať, keďže neviete, čo vás čaká. Je to tak ako hovoríte: individuálne si rozširovať obzor... aj keď sa nám stáva, že divák nám zrazu určí, že máme hrať napríklad Šeherezádu, alebo Kleopatru z Turca a my zistíme, že nikto z nás to vlastne nevidel. Stále je niečo nové a je čo zdokonaľovať .

Ako to celé zvládate?
Statočne.

Si aj najlepší Petrin priateľ, ako ste ju privítali ako mamu? Asi ty jediný si dokážeš materstvo a jej daň povolaniu oceniť?
Petra je medzi nami jediná žena, a tak vždy mala nejaké tie privilégia. Teraz má navyše, ešte krásnu rodinku a musím povedať, že ju obdivujem, ako to všetko dokáže zvládať.

Do budúcna?
Veľa, veľa očakávania... :)

Autor: Jana Horváthová

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rozhovor: Ján Koleník dokáže zahrať tak drsňáka, ako aj svätého (9. 4. 2011)
 Rozhovor: Dych Lukavických zápiskov nám otvorí oči (8. 4. 2011)
 Rozhovor: Karol Trnka sprostredkúva nevidiacim realitu vidiacich (4. 4. 2011)
 Rozhovor: Príbeh z ulice II. už nie je manifest (29. 3. 2011)
 Rozhovor: Štefan Richtárech miluje divadlo nadovšetko (17. 3. 2011)
 Rozhovor: "Pôstu sa netreba báť" hovorí Anton Srholec (7. 3. 2011)
 Rozhovor: Elena Kolek Spaskov je výnimočná charakterová herečka (4. 3. 2011)
 Rozhovor: Denisa Bogdalíková spolupracuje s Richardom Müllerom na viacerých projektoch (1. 3. 2011)
 Rozhovor: Ondrej Šulaj približuje Ruda Slobodu svojimi spomienkami v Gazdovej krvi v Astorke (28. 2. 2011)
 Rozhovor: Oľga Belešová má rada svoje „uletené ženy“, baví ju to (27. 2. 2011)nasledujúci článok >>
Para vystúpila v Bratislave s Grigorovom a holohlavým Laskym
<< predchádzajúci článok
Speváčka Jessica Simpson sa bude vydávať ešte tento rok