Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2022

Členov americkej snemovne znepokojujú dezinformácie na Slovensku, Zuckerbergovi poslali listČlenovia výboru tajnej služby americkej Snemovne reprezentantov poslali zakladateľovi sociálnej siete Facebook Markovi Zuckerbergovi list, v ktorom vyjadrili znepokojenie nad ...Zdieľať
facebook_zuckerberg_holocaust_39417 db3604b26be14536ac1d744859312eff 676x444 18.5.2022  - Členovia výboru tajnej služby americkej Snemovne reprezentantov poslali zakladateľovi sociálnej siete Facebook Markovi Zuckerbergovi list, v ktorom vyjadrili znepokojenie nad prítomnosťou škodlivej propagandy a dezinformácií na Slovensku.

Proruská propaganda na FacebookuNa vytvorení tlaku smerom k spoločnosti Meta sa podieľal aj slovenský Policajný zbor. Informuje o tom vo svojom profile polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Výbor je hlboko znepokojený pokračujúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku a nalieha na Facebook, aby okamžite zabezpečil, že všetky proruské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené a označené, znížené alebo odstránené, v súlade s verejnými prísľubmi a deklarovanou politikou Facebooku,“ uvádza sa v liste.

 

Noví analytici v polícii


Policajný zbor pripomína, že proti dezinformáciám bojuje už od roku 2017, pričom od roku 2018 sa zaoberá hoaxami na špecializovanej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. Boj proti dezinformáciám sa zintenzívnil ešte viac po tom, ako bola Ukrajina napadnutá Ruskou federáciou. Polícia chce v najbližšom období svoj tím rozšíriť aj o nových analytikov.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že list členov výboru tajnej služby americkej snemovne súvisí s aprílovou návštevou členov Kongresu USA na Slovensku, počas ktorej boli o vplyve dezinformácií informovaní.

„S odhodlaním budeme na ministerstve pokračovať vo všetkých ďalších dôležitých stretnutiach a rokovaniach, pretože bez nich a bez budovania korektných vzťahov by nebolo možné zatlačiť na správne miesta," povedal minister.


Zdroj: Webnoviny.sk - Členov americkej snemovne znepokojujú dezinformácie na Slovensku, Zuckerbergovi poslali list © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ruský vojak Šišimarin priznal pred súdom zabitie civilistu, hrozí mu doživotné väzenie (18. 5. 2022)
 Rusi chcú zničiť ukrajinskú obranu v Luhanskej oblasti za každú cenu, rozmiestňujú vrtuľníky (18. 5. 2022)
 Ruská štátna televízia odvysielala kritiku invázie na Ukrajine, bývalý dôstojník opísal realitu (17. 5. 2022)
 Rusko nevie nájsť oblasti pre kompromis, mierové rokovania s Ukrajinou sú pozastavené (17. 5. 2022)
 Zelenskyj sa poďakoval Scholzovi za vojenskú pomoc. Verí, že Nemecko bude podporovať Ukrajinu na jej ceste do EÚ (17. 5. 2022)
 Putin robí taktické vojenské rozhodnutie o ofenzíve, riadi pohyb vojakov v Donbase (17. 5. 2022)
 Borrell: Lídrom EÚ sa nepodarilo dohodnúť na zákaze dovozu ruskej ropy (17. 5. 2022)
 Zelenskyj: Operácia na záchranu obrancov Mariupolu bude pokračovať (17. 5. 2022)
 Z obliehaného Azovstaľu evakuovali viac ako 260 ukrajinských vojakov (17. 5. 2022)
 Ruskej novinárke Ovsiannikovovej hrozí odobratie starostlivosti o deti (16. 5. 2022)nasledujúci článok >>
Rakúsko nemá v úmysle vstúpiť do NATO, podľa Schallenberga veľká časť občanov vníma neutralitu pozitívne
<< predchádzajúci článok
Sezóna šiat je v plnom prúde