Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júna 2023

Rusi prišli v bojoch o strategicky nevýznamný Bachmut o viac než šesťdesiattisíc vojakov, hovorí konzervatívny odhadRusko prišlo pri snahách o dobytie ukrajinského mesta Bachmut o viac ako 60-tisíc vojakov. Ako referuje web news.sky.com, pod podmienkou anonymity to povedal západný predstaviteľ. „Usudzujeme, že ...Zdieľať
russia_ukraine_wagner_86292 676x451 3.6.2023  - Rusko prišlo pri snahách o dobytie ukrajinského mesta Bachmut o viac ako 60-tisíc vojakov. Ako referuje web news.sky.com, pod podmienkou anonymity to povedal západný predstaviteľ.


„Usudzujeme, že úsilie o dobytie Bachmutu v priebehu ročných bojov v oblasti Bachmut - Popasna pravdepodobne stálo Rusko najmenej 60-tisíc obetí,“ uviedol predstaviteľ.

Dodal, že 60-tisíc je „konzervatívny odhad“ ruských strát v tejto oblasti kontaktnej línie, pričom najmenej tretina z tohto počtu prišla o život.

Západný predstaviteľ označil mesto za „strategicky nevýznamné“ a dodal, že podľa Západu sa „ukrajinské jednotky stiahli z hlavnej zastavanej oblasti mesta“.

Celkový počet ruských strát vo vojne s Ukrajinou podľa západného predstaviteľa presahuje číslo 200-tisíc.
Zdroj: SITA.sk - Rusi prišli v bojoch o strategicky nevýznamný Bachmut o viac než šesťdesiattisíc vojakov, hovorí konzervatívny odhad © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prímerie na Ukrajine nebude bez stiahnutia ruskej armády, vraví Blinken. Zmrazenie súčasných línií nezabezpečí mier (2. 6. 2023)
 Stíhačky F-16 chce pre Ukrajinu zadovážiť deväť krajín a ďalšie sa možno pripoja, zaznelo z oficiálneho miesta (2. 6. 2023)
 Ukrajina dostane od USA nakúpené protilietadlové systémy Gepard, balík zahŕňa aj protivzdušnú obranu Patriot (1. 6. 2023)
 Rusi deportovaným ukrajinským deťom menia identitu, chcú ich násilne rusifikovať (1. 6. 2023)
 Všetky krajiny NATO sa zhodujú, že „Ukrajina sa stane členom aliancie“ (1. 6. 2023)
 Rusko podľa Zelenského zablokovalo prístav v Pivdennom, zohráva zásadnú úlohu v svetovej potravinovej bezpečnosti (1. 6. 2023)
 Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu, v „balíku“ za 300 miliónov dostanú HIMARS aj ďalšiu muníciu (1. 6. 2023)
 Rusi zaútočili na Kyjev desiatimi raketami Iskander, padajúce úlomky však zabili niekoľko ľudí (1. 6. 2023)
 USA poslali ďalšiu finančnú pomoc Ukrajine, prostredníctvom projektu PEACE už dostala 14,5 miliardy dolárov (31. 5. 2023)
 V Rusku horela rafinéria, „masívny útok“ na pohraničí Ukrajiny si vyžiadal zranenia aj ľudský život (31. 5. 2023)nasledujúci článok >>
Inflácia a rastúce úrokové sadzby doľahli na mnohé firmy, rast nahradilo zvyšovanie efektívnosti a znižovanie nákladov
<< predchádzajúci článok
Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru