Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júna 2020

Ruská vláda vyzýva USA k rešpektovaniu práv ľudí na pokojný protestRuské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo úrady v Spojených štátoch amerických, aby rešpektovali právo Američanov na pokojnýZdieľať
america_protests_britain_92784 df54e876b3c94103a54bf8b063613f48 676x451 4.6.2020  - Ruské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo úrady v Spojených štátoch amerických, aby rešpektovali právo Američanov na pokojný protest. Reagovalo tak na súčasnú situáciu, ktorú rozpútalo zabitie Georgea Floyda.


Hovorkyňa rezortu Marija Zacharovová uviedla, že Moskva vzala na vedomie použitie slzného plynu na rozohnanie davov a tiež početné zatýkanie protestujúcich v USA. Takisto poukázala na zranenie viacerých novinárov vrátane ruských, ktorí monitorovali demonštrácie.

"Je čas, aby USA upustili od mentorského postoja a pozreli sa do zrkadla," vyhlásila Zacharovová a vyzvala americké úrady, aby "začali rešpektovať ľudské práva a dodržiavali demokratické štandardy na svojom území".


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská vláda vyzýva USA k rešpektovaniu práv ľudí na pokojný protest © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Trom obvineným policajtom, ktorí boli pri zásahu na Georgea Floyda, hrozí až 40 rokov vo väzení (4. 6. 2020)
 Kampaň Black Out Tuesday po smrti Floyda zatemnila sociálne médiá a vyslúžila si aj kritiku (3. 6. 2020)
 Pápež František odsúdil smrť Gorgea Floyda a rasizmus, násilím v uliciach sa však nič nedosiahne (3. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Spor o nových pravidlách voľby generálneho prokurátora pokračuje, poslanci už našli aj zhodu
<< predchádzajúci článok
Kotlebu za predsedu výboru na kontrolu vojenského spravodajstva nezvolili ani na siedmykrát

Ruská vláda vyzýva USA k rešpektovaniu práv ľudí na pokojný protest - diskusné fórum čitateľov