Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2022

Rusko usporiada rozsiahle námorné cvičenia vo viacerých častiach sveta, Západ sa obáva invázieRusko vo štvrtok oznámilo rozsiahle námorné cvičenia vo viacerých častiach sveta, ktoré sa uskutočnia tento mesiac. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že sa manévre odohrajú v pobrežných vodách aj vo ...Zdieľať
gettyimages 612024090 676x453 20.1.2022  - Rusko vo štvrtok oznámilo rozsiahle námorné cvičenia vo viacerých častiach sveta, ktoré sa uskutočnia tento mesiac. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že sa manévre odohrajú v pobrežných vodách aj vo vzdialenejších „operačne dôležitých“ oblastiach vrátane Stredozemného mora, severovýchodného Atlantiku a Tichého oceánu.


Cvičenia sú určené na precvičenie akcií námorníctva a vzdušných síl na ochranu ruských národných záujmov vo svetových oceánoch a na boj proti vojenským hrozbám pre Ruskú federáciu,“ uviedol rezort s tým, že potrvajú do februára. Zúčastní sa na nich viac ako 140 vojnových lodí a viac než 60 lietadiel.

Niekoľko ruských vojnových lodí sa v súčasnosti už zúčastňuje na spoločných manévroch s Čínou a Iránom v Ománskom zálive, ktoré sa začali v utorok a budú trvať do víkendu, pripomenulo tiež ministerstvo.

Manévre sa uskutočnia v čase, keď je pri hranici s Ukrajinou nazhromaždených odhadom 100-tisíc ruských vojakov, čo by podľa Západu mohlo predznamenávať inváziu. V rámci ďalšieho posilňovania síl v blízkosti Ukrajiny presunulo Rusko bližšie nešpecifikovaný počet vojakov z ruského Ďalekého východu k svojmu spojencovi Bielorusku, kde sa do 20. februára konajú veľké vojenské cvičenia. Ukrajinskí predstavitelia sa vyjadrili, že by Rusko mohlo využiť bieloruské územie na začatie možnej mnohostrannej invázie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko usporiada rozsiahle námorné cvičenia vo viacerých častiach sveta, Západ sa obáva invázie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ruskí vojaci nesmú prejsť cez ukrajinskú hranicu, USA by reagovali rýchlou a tvrdou reakciou (20. 1. 2022)
 Na východe Ruska začali náhle kontrolovať bojaschopnosť vojsk (14. 1. 2022)
 Na východe Ukrajiny sa rozmiestnili ruskí žoldnieri (24. 12. 2021)
 Moskva varuje NATO pred sťahovaním jadrových zbraní do východnej Európy (1. 12. 2021)
 Americkí diplomati dostali od Ruska výzvu na odchod do konca januára (1. 12. 2021)
 Putin žiada od NATO záruky, ktoré by vylúčili jeho ďalšie rozširovanie smerom k ruským hraniciam (1. 12. 2021)
 Proti Zemanovi a ruskému vplyvu demonštrovali v mestách tisíce ľudí (30. 4. 2021)
 Ruský parlament reagoval na Zemanove vyjadrenia o Vrběticiach (26. 4. 2021)
 Zeman: Vrbětice treba vyšetriť, cudzí agenti nesmú páchať terorizmus (25. 4. 2021)
 Vyhostení ruskí diplomati na Slovensku porušovali medzinárodné dohody, naznačil premiér (25. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Rakúski poslanci schválili povinné očkovanie, domácnosti dostanú písomnú informáciu
<< predchádzajúci článok
Smer-SD postoj prezidentky neprekvapil, pre Fica je to významný dôvod na urýchlenie referenda