Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. apríla 2020

Sagnol sa takmer dva roky nerozprával so Zidanom, nakoniec sa zmierili pri poháriku


Tagy: futbalisti

Niekdajší francúzsky futbalový reprezentant Willy Sagnol priznal, že po majstrovstvách sveta 2006 v Nemecku sa dva roky nerozprával s bývalým spoluhráčom z národného mužstva Zinedinom ...Zdieľať
20060522_120132_ena105 676x483 11.4.2020  - Niekdajší francúzsky futbalový reprezentant Willy Sagnol priznal, že po majstrovstvách sveta 2006 v Nemecku sa dva roky nerozprával s bývalým spoluhráčom z národného mužstva Zinedinom Zidanom.

Hlavička do hrudeBol naňho nahnevaný, že "hlavičkovým atakom" do hrude Taliana Marca Materazziho oslabil francúzsky tím v predĺžení finálového stretnutia, v ktorom napokon "Les Bleus" prehrali po jedenástkovom rozstrele.

"Mám naňho tú najlepšiu, no tiež najhoršiu spomienku. Pamätám si, ako vo finále MS 2006 ´panenkovsky´ premenil pokutový kop. Možno som staromódny, ale tvrdím, že kto skúša takéto zakončenie, neustále riskuje. V tej chvíli som si pomyslel, že ´Zizou´ asi zošalel, no skóroval a veľmi som sa tešil. Po stretnutí som však cítil v ústach horkú pachuť," povedal Sagnol pre Radio Montecarlo.

V 110. min zápasu sa Zidane dopustil hrubého nešportového správania, keď neustál Materazziho provokácie. Poslal ho k zemi a hlavný rozhodca Horacio Elizondo z Argentíny zasa Zidana predčasne "pod sprchy".

Zasiahla manželka


"Keď sme po prehratom zápase vstúpili do šatne, našli sme tam chlapa, ktorý sa všetkým ospravedlňoval. Nepočúval som ho, bol som hlboko sklamaný. Nechcel som prijať jeho ospravedlnenie, v tej chvíli na to nebol správny okamih. Musel som odísť do sprchy a v priebehu 10 minút vyfajčiť asi 250 cigariet. Utiekol som od neho," dodal dlhoročný hráč Bayernu Mníchov (2000-2009).

Zidanova červená karta a prehra vo finále MS 2006 zanechali stopy vo vzťahu medzi ním a Sagnolom. Všetko sa však napravilo vďaka Sagnolovej manželke.

"Nebavili sme sa takmer dva roky. V roku 2008 po ME som sa ženil a moja manželka mi povedala, aby som ho pozval. Zavolal som mu, ale nemohol prísť na svadobnú hostinu. Veľmi ma však potešil, keď prišiel aspoň ráno. Dali sme si nejaký ten aperitív, dobre sme si pokecali a život odvtedy išiel ďalej," zakončil Willy Sagnol.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sagnol sa takmer dva roky nerozprával so Zidanom, nakoniec sa zmierili pri poháriku © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: futbalisti
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zidane neváhal nad ponukou Pereza, o návrate Ronalda hovoriť nechce (12. 3. 2019)
 ZIDANE SA MÁ OPÄŤ STAŤ TRÉNEROM REALU MADRID (11. 3. 2019)
 ZIDANE REZIGNOVAL NA POST TRÉNERA REALU MADRID (31. 5. 2018)
 Zidane rázne odmietol ospravedlnenie Materazzimu (1. 3. 2010)nasledujúci článok >>
NHL by sa mohla dohrať aj v mestách, kde sa inak nehráva. Vedenie má na stole niekoľko ponúk
<< predchádzajúci článok
Argentínsky tenista „poskladal“ zo šiestich svetových hviezd ideálneho hráča súčasnosti