Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. marca 2010

Zidane rázne odmietol ospravedlnenie MaterazzimuBývalý kapitán francúzskej futbalovej reprezentácie Zinedine Zidane by podľa vlastných slov radšej zomrel, ako by sa mal ospravedlniť svojmu talianskemu sokovi Marcovi Materazzimu za známy ...Zdieľať
Foto:


MADRID 1. marca (WEBNOVINY) - Bývalý kapitán francúzskej futbalovej reprezentácie Zinedine Zidane by podľa vlastných slov radšej zomrel, ako by sa mal ospravedlniť svojmu talianskemu sokovi Marcovi Materazzimu za známy úder hlavou vo finále ostatných majstrovstiev sveta 2006 v Nemecku. Po incidente vtedy Zidane videl červenú kartu, čím oslabil svoj tím, ktorý potom prehral v jedenástkovom rozstrele. Bolo to posledné súťažné vystúpenie v kariére charizmatického stredopoliara. "Po zápase som vstúpil do šatne a povedal som všetkým:
´Prepáčte. Nič tým nezmením, ale žiadam vás o ospravedlnenie´," prezradil Zidane pre denník El País a jedným dychom dodal: "Ale pokiaľ ide o Materazziho, nemôžem... Nikdy, nikdy. Musel by som sa hanbiť. Radšej zomriem."

Dlho nebolo jasné, čím stopér "squadry azzurry" vyprovokoval Zidana k útoku, neskôr sa ukázalo, že išlo o hrubú verbálnu urážku matky francúzskeho reprezentanta. "Na ihrisku som toho zažil veľa. Takéto veci sa mi stávali často, ale v tomto jednom prípade som to nemohol zniesť. Viem, že to nie je dostatočné ospravedlnenie, ale moja matka bola vtedy chorá, hospitalizovali ju v nemocnici. Veľakrát predtým som si vypočul urážky na jej adresu, ale vtedy...", vysvetlil po štyroch rokoch svoje pohnútky jeden z najlepších futbalistov všetkých čias, ktorý v súčasnosti pracuje ako poradca prezidenta španielskeho veľkoklubu Real Madrid Florentina Péreza.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Siene slávy aj Woodbridge a Woodforde
<< predchádzajúci článok
V Kapskom Meste zákaz vlajky JAR z éry apartheidu