Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. novembra 2011

Podozrenia sú absurdné, bráni Pravdu Nora Slišková

Zdieľať
dennik pravda  BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Šéfredaktorka denníka Pravda Nora Slišková odmieta, že novinári denníka Pravda boli odpočúvaní pre údajný podiel na trestnej činnosti.


Takéto zdôvodnenie odpočúvania dnes podľa predsedu osobitného výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva Petra Žigu (Smer-SD) dostali členovia výboru od riaditeľa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu.

"Je úplne absurdné spájať redaktorov denníka Pravda a ich novinársku prácu s nejakou trestnou činnosťou. Ak považujú riaditeľ VOS a minister obrany za citlivé informácie správy o rezorte obrany, je to ich problém. Neviem si v právnom štáte predstaviť dôvod na odpočúvanie novinárov. Denník Pravda v tejto súvislosti podal trestné oznámenie," povedala pre agentúru SITA Slišková.

Vo Vojenskom obrannom spravodajstve bude pre kauzu údajného odpočúvania novinárov denníka Pravda a sledovania riaditeľa spravodajskej televízie poslanecký prieskum.

„Nedozvedeli sme sa to, čo sme sa chceli dozvedieť, tie odpovede neboli konkrétne, veríme, že na prieskume na mieste sa dozvieme viac, že nás pustia do spisov,“ povedal Žiga, podľa ktorého na to majú poslanci zákonné právo.

Denníky Nový Čas a Pravda v pondelok priniesli informácie o odpočúvaní viacerých novinárov, ktoré údajne robilo v uplynulých mesiacoch Vojenské obranné spravodajstvo, spadajúce pod ministerstvo obrany. Z prepisov podľa Nového Času vyplýva, že "vojenskí tajní" napichli telefón šéfa televízie TA 3 Michala Gučíka, ale aj novinárov denníka Pravda - vedúcu domáceho oddelenia Patríciu Poprockú i redaktorov Petra Kováča a Vandu Vavrovú.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Šéfa TA3 odpočúvali pre podozrenia z trestnej činnosti (22. 11. 2011)
 Minister Galko je pripravený odstúpiť (22. 11. 2011)
 Novinárov sme odpočúvali, potvrdila tajná služba (22. 11. 2011)
 Tajná služba údajne odpočúvala novinárov (21. 11. 2011)
 Minister Galko sa bráni, odpočúvanie je len politická hra (21. 11. 2011)
 Analytik: Kauza odpočúvania je výsledkom boja pravice (21. 11. 2011)
 Smer žiada odvolanie ministra Galka (21. 11. 2011)
 Dokumenty naznačujú, že novinárov odpočúvali (21. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Silné príbehy na pomoc deťom v nevyhovujúcich podmienkach
<< predchádzajúci článok
Naša finančná humanitárna pomoc je nízka,tvrdia mimovládky