Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

24. februára 2024

Skupina Elán uvedie v septembri koncert so symfonickým orchestromViac ako päťdesiat rokov som toto spojenie odmietal. Jednoducho som to tak necítil. Ale teraz, na konci kariéry to urobíme a myslím, že to bude bombové, hovorí Jožo Ráž.Zdieľať
Skupina Elán uvedie v septembri koncert so symfonickým orchestrom

Slovenská legenda, skupina Elán pripravuje na september päť koncertov, 20. a 21. septembra to budú dve vystúpenia Elán 70 v pražskej O2 aréne, 27. a 28. septembra v bratislavskej Tipos aréne. Piatym koncertom prekvapia fanúšikov, 29. septembra uvedú v Tipos aréne koncert Elán 70 Rock Symphony. Bude prvým a jediným svojho druhu vo viac ako 50-ročnej ére kapely.

"Viac ako päťdesiat rokov som toto spojenie odmietal. Jednoducho som to tak necítil. Ale teraz, na konci kariéry to urobíme a myslím, že to bude bombové," hovorí Jožo Ráž.

"Fanúšikovia nás budú vidieť a počuť v spojení, ktoré od nás zatiaľ nepoznajú, v rockovom štýle pred symfonickým orchestrom. Bude to pre nás aj pre nich jedinečný zážitok," dodáva Jano Baláž.

Skupina podľa neho veľmi starostlivo vyberala teleso, s ktorým najväčšie hity Elánu naštuduje. Nakoniec si vybrala Bohemia Symphony Orchestra of Prague na čele so šéfdirigentom Martinom Šandom. Ten má veľké skúsenosti zo spojenia rockovej a symfonickej hudby. Jeho orchester absolvoval niekoľko európskych turné s viacerými rockovými skupinami.

Výber skladieb robili lídri kapely tak, ako to u nich platilo desiatky rokov, svoj zoznam urobil Jožo aj Jano a vybrali tie, kde sa stretli. Budú medzi nimi Dresy, Detektívka, Ulica či Bosorka. Zo všetkých koncertov budú robiť záznam. Skúšať začnú v polovici augusta, do tej doby si každý pripraví svoje party.

"Každá kapela má svoj imidž. Aj keď spolupracujeme s inými rockovými kapelami, každá z nich má svoj štýl, je to o niečom inom, iný dizajn pesničiek, takže vždy je to niečo iné. Každá kapela má to svoje, za čím ich fanúšikovia chodia," povedal dirigent Martin Šanda. K aranžovaniu skladieb dodal: "Nie je to len práca dirigenta, je to hlavne práca aranžéra. Dostanem najprv zoznam pesničiek, napočúvam ich a pokiaľ si aranžmány tvorím celé sám od začiatku, mám v hlave predstavu, kde čo podporiť, doladiť, dopísať, aby to bolo zaujímavejšie."

Vstupenky online tu https://www.ticketportal.sk/event/ELAN-70?ID_partner=60


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Do playlistu koncertu Elán pre Vaša vyberú pesničky aj fanúšikovia (5. 10. 2023)
 ELÁN PRIDÁVA DVA KONCERTY DO VYPREDANÝCH HÁL. ZAHRÁ NA POČESŤ VAŠA PATEJDLA (2. 10. 2023)
 Video: Elán vydáva živý klip k piesni Čaba neblázni a blíži sa k vypredaniu koncertov k sedemdesiatkám Ráža a Patejdla (27. 6. 2023)
 Večný Jožo alebo ako som stretol hviezdu. Do kín prichádza nový film (video) (4. 5. 2022)
 Slovenská legenda skupina Elán sa vracia do Opusu (21. 1. 2022)
 Elán vydáva po 40 rokoch reedíciu debutového albumu Ôsmy svetadiel (13. 11. 2021)
 Video: Tehelné pole ponúklo vydarenú koncertnú premiéru so skupinou Elán (30. 5. 2019)
 Skupina Elán oslávila 50. výročie veľkolepo (20. 2. 2019)
 VIDEO: Elán chystá veľkú oslavu, na jubilejnom turné sfúkne 50 sviečok (27. 6. 2018)
 VIDEO: Skupina Elán prichádza s novinkou Ľúbim ťa (30. 4. 2018)nasledujúci článok >>
Video: Film Anatómia pádu získal šesť Cézarov
<< predchádzajúci článok
Hodinky roztavené výbuchom bomby nad Hirošimou sa predali za 31.000$