Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

02. októbra 2023

ELÁN PRIDÁVA DVA KONCERTY DO VYPREDANÝCH HÁL. ZAHRÁ NA POČESŤ VAŠA PATEJDLAJedna z najpopulárnejších československých hudobných skupín Elán vypredala za rekordne krátku dobu dve najväčšie haly v bývalom Československu.Zdieľať
ELÁN PRIDÁVA DVA KONCERTY DO VYPREDANÝCH HÁL. ZAHRÁ NA POČESŤ VAŠA PATEJDLA

 

Jedna z najpopulárnejších československých hudobných skupín Elán vypredala za rekordne krátky čas dve najväčšie haly v Prahe a Bratislave. Oba koncerty sú pritom až na jeseň budúceho roka. Kapela okolo frontmana Joža Ráža sa však z úspechu príliš neradovala, pretože ju zasiahla smutná správa o odchode spoluhráča, kamaráta a zakladateľa kapely Vaša Patejdla. Na jeho počesť sa Elán do oboch hál vráti ešte raz s programom nazvaným Pre Vaša. Najprv vystúpi 21. septembra 2024 v pražskej O2 aréne, o týždeň neskôr 28. septembra 2024 vystúpi v bratislavskej Tipos aréne zimného štadióna Ondreja Nepelu. 

"Ďakujeme všetkým za prejavenú sústrasť a slová podpory v súvislosti s úmrtím nášho Vaša. S ním odišiel kus Elánu, ale v Eláne s nami navždy ostane aj veľký kus jeho výnimočnej osobnosti. Čo sme Vašovi sľúbili pred smrťou, to aj dodržíme, preto oznamujeme dva koncerty na jeho počesť," hovorí spevák Jožo Ráž, ktorý na koncerte zároveň oslávi 70. narodeniny. Pôvodný plán bol taký, že to bude narodeninový koncert aj pre rovnako starého Vaša Patejdla.

"Vašo nám v posledných mesiacoch hovorieval, že poriadna oslava musí trvať minimálne dva dni a sedemdesiatku človek oslavuje len raz v živote. Takže oba pridané dni budeme hrať pre neho," dopĺňa gitarista Jano Baláž s tým, že kapela neplánuje koncerty v ďalších mestách či hranie na festivaloch. "Fanúšikovia nám píšu, či prídeme do Brna alebo Košíc. My im odpovedáme, že tentokrát musia oni za nami do Prahy alebo Bratislavy," dodáva Jano.

Vstupenky online tu https://www.ticketportal.sk/event/Elan-70-pre-Vasa?ID_partner=60

Na pridaných koncertoch fanúšikovia uvidia Elán vo svojej čistej rockovej podobe. "Kapela sa na pódiu vráti do obdobia 80. rokov. Zaznejú aj skladby z albumov, keď Vašo nebol členom Elánu a venoval sa sólovej dráhe," uviedol manažér Elánu Michal Čimera.

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala pätnásť štúdiových albumov, päť anglických albumov aj množstvo kompilácií, za ktorých predaje získala neuveriteľných 25 platinových platní. Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, basgitara) a Jano Baláž (spev, gitara). Zakladateľ kapely Vašo Patejdl (klávesy, spev) zomrel 19. augusta.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Elán vydáva živý klip k piesni Čaba neblázni a blíži sa k vypredaniu koncertov k sedemdesiatkám Ráža a Patejdla (27. 6. 2023)
 Večný Jožo alebo ako som stretol hviezdu. Do kín prichádza nový film (video) (4. 5. 2022)
 Slovenská legenda skupina Elán sa vracia do Opusu (21. 1. 2022)
 Elán vydáva po 40 rokoch reedíciu debutového albumu Ôsmy svetadiel (13. 11. 2021)
 Video: Tehelné pole ponúklo vydarenú koncertnú premiéru so skupinou Elán (30. 5. 2019)
 Skupina Elán oslávila 50. výročie veľkolepo (20. 2. 2019)
 VIDEO: Elán chystá veľkú oslavu, na jubilejnom turné sfúkne 50 sviečok (27. 6. 2018)
 VIDEO: Skupina Elán prichádza s novinkou Ľúbim ťa (30. 4. 2018)
 Elán uvádza novú pieseň Z tričiek zúri Che Guevara (26. 8. 2016)
 MARKÍZA: Odštartovala hudobno-súťažnej šou Elán je Elán (25. 2. 2008)nasledujúci článok >>
Vo veku len 25 rokov zomrela operná speváčka Patricia Burda Janečková
<< predchádzajúci článok
Vedci: Dážďovky pomáhajú celosvetovo produkovať toľko obilia ako Rusko