24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2014

16. mája 2014

Slovenskí hokejisti prehrali na MS 2014 so Švédmi 1:3

Slovenskí hokejisti hrajú od 19:45 v Čižovka Arene proti Švédsku svoj piaty zápas na svetovom šampionáte v Minsku. Úradujúci majstri sveta mali pred piatkovým súbojom na konte 11 bodov, keď postupne ...

Švédsko - Slovensko 2:1 (2:0, 0:1) - prebieha II. tretina

MINSK 16.mája  - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v piatkovom zápase A-skupiny na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku s obhajcami titulu zo Švédska 1:3.

Slováci majú na svojom konte naďalej 4 body a v tabuľke im patrí 6. priečka. Stále môžu pomýšľať na postup do štvrťfinále, potrebujú však v sobotu s Talianskom od 19.45 h SELČ a potom aj v utorok proti Dánsku naplno bodovať a potom čakať aj na výsledky ďalších súbojov v skupine.

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

Skóre duelu v Čižovka Arene otvoril v 11. min pri presilovke Gustav Nyquist. V závere prvej časti hry sa presadil v ďalšej početnej výhode aj Mikael Backlund. V druhej tretine znížil v jej polovici Martin Marinčin na 1:2. Pre 22-ročného obrancu to bol premiérový gól v reprezentačnom drese a prvý v súťažnom zápase od 19. novembra 2013, keď sa presadil ešte v drese tímu AHL Oklahoma City Barons proti San Antoniu. V tretej časti hry dostal Švédov do dvojgólového vedenia Magnus Nygren, ktorý aj stanovil výsledok.

Tréner slovenského výberu V. Vůjtek mal pred zápasom problémy so zostavou, keďže viacero hráčov trápia respiračné ochorenia. Na premiérový duel na šampionáte nastúpil obranca Vladimír Mihálik. Od druhej tretiny dostal namiesto Jána Laca v bránke prvýkrát v Minsku šancu Jaroslav Janus a na ľade sa už neobjavoval ani zdravotne indisponovaný Ivan Švarný. Napriek problémom podali Slováci sympatický výkon, veľkou prekážkou pre nich bol brankár Anders Nilsson. Napokon sa prejavila kvalita na švédskej strane.

VÝSLEDOK - MS v hokeji (A-skupina: Čižovka Arena)

Švédsko - Slovensko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

10:05 - 1:0 G. Nyquist (D. Axelsson) - presilová hra
19:49 - 2:0 M. Backlund (J. Lindström) - presilová hra
29:12 - 2:1 M. Marinčin (M. Réway, T. Tatar)
41:58 - 3:1 M. Nygrén (L. Klasen)

Vylúčenia:
03:23 (SVK) - 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)
08:07 Ladislav Nagy (SVK) - 2 min. (sekanie)
13:03 Johan Fransson (SWE) - 2 min. (nedovolené bránenie)
19:07 Ladislav Nagy (SVK) - 2 min. (podrazenie)
20:00 Mattias Sjögren (SWE) - 2 min. (držanie)
27:08 Johan Fransson (SWE) - 2 min. (držanie)
36:06 Joel Lundqvist (SWE) - 2 min. (podrazenie)
43:59 Martin Marinčin (SVK) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 40:20, vylúčenia: 4:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Ronn (Fín.), Šindler (ČR) - Carlson (Kan.), Leermakers (Hol.), 8200 divákov

Švédsko: Nilsson - Fransson, Ekholm, Burström, Andersen, Erixon, Nygren - Lindström, Möller, Backlund - Järnkrok, Nyquist, Klasen - Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson - Lundqvist, Axelsson, Rasmussen
Slovensko: J. Laco - Marek Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, Brejčák, Čerešňák, V. Mihálik - Šatan, Viedenský, Nagy - M. Miklík, J. Mikúš, Tatar - Tybor, Pánik, A. Šťastný - Skokan, Réway

34:05Švédi zapli na vyššie obrátky a naši obrancovia sa len tak obzerajú po švédskych hráčoch.

32:14Hra dostala šmrnc, hrá sa aj pomerne do tela a dlho bez prerušenia. V pásme sú však Švédi, ktorí vytvárajú poriadny tlak. Janus však situáciu upokojuje zákrokom do lapačky.

30:18Naši hrajú aktívne v týchto chvíľach, gól im viditeľne pomohol a už je to veselšie.

29:12Je to tam. Góóóól. Už pri hre 5:5 dávame gól. Výborná práca Marinčina, vystrelil a puk doskackal do brány. Znižujeme na 1:2

28:46Marinčin nebezpečne vystrelil na Nilssona, ten s prehľadom kryje.

28:12Švédi sa aktívne bránia. Tradičná zostava, Nagy, Šatan, Pánik a Valach na modrej rozohrávajú svoju formáciu.

27:08Ďalogu fauluje Fransson. Budeme hrať ďalšiu presilovku.

26:19Naši teraz dobre kombinujú, Mikúš, Pánik robia prievan v obrannom pásme Švédov.

25:45Šatan vypálil na Nilssona, Laco Nagy mohol dorážať ale nepodarilo sa dostať puk do brány. Na opačnej strany zaútočili Švédi na bránu Janusa, ktorý uspel proti Jarnkrokovi

22:46Lindstrom robí závan pred Janusom, naši sa ubránili a vyhodili puk.

22:12Končí sa švédske vylúčenie, ani druhú presilovku sme nevyužili.

21:08Miklík, Šatan, Valach kombinujú, ale Švédi sa oslobodzujú.

20:01Hráme presilovku a môžeme znížiť.

Je to tak. V bráne stojí Jaro Janus.

Podľa neoverených informácií sa do bránky od druhej tretiny miesto Laca postaví Jaro Janus.

Naši po prvej tretine podali ustráchaný výkon a zbytočnými vylúčeniami dali možnosť severanom šancu na góly. Oba góly sme inkasovali z presiloviek, keď na trestnej lavici sedel Laco Nagy. Aj v strelách na bránu dominovali Švédi, keď našich prestrieľali 15:6

20:00Zároveň so sirénou nám rozhodcovia dávajú možnosť presilovky do druhej tretiny. Za držanie si pôjde sadnúť na tresnú lavicu Sjögren.

19:49Švédi využívajú presilovku. Backlund nám strieľa gól do šatne.

19:07Prísne vylúčenie na našej strane. Laco Nagy za podrazenie Burstroma si odsedí, veríme, že celé 2 minúty.

18:02Naši teraz spôsobili vzruch pred bránou Švédska. Valach svojou bombou zostrelil Andersena, ktorý s bolesťami odchádza na striedačku.

17:38Na opačnej strane Fransson sa prezentoval podobnou strelou do Lacovej lapačky.

17:17Ďalogova strela v lapačke Nilssona. Vybojoval útočné pásmo.

15:42Lindstrom natlačený v Lacovej bránke, dobrá práca Ivana Švarného. Buly v našom pásme.

15:19Švédi sa ubránili, v tejto presilovke sme Nilssona bezprostredne neohrozili a idú dopredu.

14:00Naša presilovková formácia to opäť hrá na Valacha, no ten strieľal už zo stredného pásma. Švédi nám berú puk a zbierajú sekundy.

13:03Budeme hrať našu prvú presilovku. Johan Fransson nedovolene bránil Rewaya.

11:13Ozývajú sa aj slovenskí fanúšikovia, ktorí ženú našich dopredu. V šanci však Klasen a výborný zákrok Laca.

10:10Gustav Nyquist dve sekundy pred koncom presilovky nám strieľa gól. Obrana neustrážila hráča a kanonier Nyquist bez problémov prekonal Jána Laca. Prehrávame 0:1

09:53Švédi teraz zovierajú našich v pásme. Nevieme sa oslobodiť.

08:44Danielsson z prvej od modrej vypálil na bránu, Laco s prehľadom kryje.

08:07Nyquistovi zobral puk Ďaloga a krásnom prieniku ohrozil Nilssona. Nagy sa snažil dorážať, no fauloval. Za sekanie budeme pykať oslabením.

07:33Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia. Marek Ďaloga potiahol útok do pásma a prvá strela našich na bránu Nilssona.

06:00Prvé oslabenie sme úspešne prežili. Na ľade je druhý útok s Miklíkom.

04:35Pánik v oslabení išiel do brejku ale s chladnou hlavou zdržal puk na našich hokejkách.

03:23Švédi budú hrať presilovku. Na trestnú lavicu odišiel Andrej Šťastný za príliš veľa hráčov na ľade.

03:41Švédi nás pritlačili v pásme, točia kolotoč pred Lacovou bránkou. Sloboda s obetavým zákrokom.

01:15Oscar Moller ohrozil Laca. Švédi majú zatiaľ viac hry.

00:55Švédska tretia formácia nepustila Tatarovu formáciu do brejku.

00:01 Zápas sa začal. Držme našim palce. Hneď úvodný zákrok Jána Laca

Podľa dostupných informácií zvolali Švédi pred zápasom s našim krízovú schôdzu. Pred Slovenskom majú rešpekt.

Tréner Vůjtek naordinoval našim dôslednú obrannú hru s vyrážaním do rýchlych brejkov.

Podľa aktuálnych správ ležia maródi na hoteli v posteli, pričom niektorí majú vyše 38-stupňové horúčky. Majú zápal dýchacích ciest a bolesti hrdla.

Ako sme už počas dňa avizovali, v našom tíme šarapatí viróza, ktorá z hry vyradila trojicu útočníkov Marek Hrivík, Marcel Haščák a Tomáš Marcinko. Tréner Vůjtek tak nemá kompletné ani štyri útočné formácie.